Itālijas valdība sola garantēt visu nepieciešamo 2026.gada ziemas olimpisko spēļu sarīkošanai

Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents Tomass Bahs

FOTO: AFP/SCANPIX

Itālijas valdība piektdien apsolīja, ka tiks nodrošinātas garantijas Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) par Milānas-Kortīnas d'Ampeco kandidatūru 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai.

Iekļautajā dokumentā ir garantijas par finanšu stāvokli, kā arī drošības un vīzu jautājumiem, piektdien apstiprināja Itālijas Nacionālā olimpiskā komiteja (CONI).

Itālijas pilsētu Milānas-Kortinas d'Ampeco vienīgā konkurente uz 2026.gada Olimpiādes rīkošanu ir Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma, kas ledusrenes sporta veidus plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē.

Olimpisko spēļu mājvieta 2026.gada olimpiskajām spēlēm tiks izraudzīta 24.jūnijā Šveices pilsētā Lozannā, kur notiks SOK 134.sesija.

Olimpiādes saimnieces tiks izraudzīta SOK individuālo biedru balsojumā. Šo biedru ir 96, bet trīs nāk no Itālijas, kamēr divi ir no Zviedrijas - viņiem gan nebūs ļauts piedalīties 2026.gada olimpisko spēļu mājvietas noteikšanas procesā. Starp individuālajiem biedriem nav neviena Latvijas pārstāvja.

Šobrīd SOK izvērtēšanas komisija atrodas Itālijā, kur vērtē šīs valsts pieteikumu rīkot Olimpiādi. No turienes nākušas pozitīvas atsauksmes, taču tādas pašas tās bija arī martā, kad komisija viesojās Stokholmā.

Pērnā gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati Kazahstānā.

Uz augšu