Ģimenes skandāls beidzas ar asiņainu kautiņu bērnu klātbūtnē

Rīgas Pašvaldības policijas formas tērps. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Ceturtdien, 11. aprīlī, pulksten 20.54 Rīgas pašvaldības policija saņēma informāciju par kādu sievieti alkohola reibumā, kura nespējot parūpēties par saviem bērniem, ierodoties norādītajā adresē, sastapts kāds manāmi iereibis vīrietis ar asiņojošo brūci galvā, vēsta Rīgas pašvaldības policija.

Sieviete alkohola reibumā skaidroja, ka notikuma dienā pie viņiem ciemojusies drauga māte ar savu dzīvesbiedru. Vakara gaitā naudas dēļ izcēlies pamatīgs konflikts. Konflikta laikā sirmās kundzes draugs izvilcis ieroci un sācis ar to draudēt. Sieviete mēģinājusi ieroci atņemt, bet drīz vien kautiņā iesaistījušies visi ģimenes locekļi.

Pārbaudot dzīvokli, likumsargs pamanīja, ka vecākais dēls mierināja savu mazo brālīti. Kautiņa laikā bērniem miesas bojājumi netika nodarīti, taču vecākais dēls norādija, ka ciemiņiem līdzi bijis ierocis, kuru noslēpuši zem bērnu gultas matrača.

Uz notikuma vietu izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri ieroci izņēma.

Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi bērnu mātei, noskaidrots, ka viņa bijusi 2,55 promiļu reibumā.

Ņemot vērā, ka sieviete bija alkohola reibumā, kā arī nebija neviena radinieka, kas līdz mātes atžirgšanai varētu uzņemties rūpes par abiem bērniem, viņi šķirti no ģimenes un nogādāti krīzes centrā.

Ārsti, kuri aprūpēja vīrieti ar asiņojošu brūci galvā atklāja, ka saņēmuši līdzīgu izsaukumu uz blakus ēku. Salīdzinot datus, noskaidrots, ka arī otra konfliktā iesaistītā puse izsaukusi mediķu brigādi. Operatīvie dienesti devās uz otru ēku, kur arī sastapts vīrietis ar asiņojošu brūci galvā.

Otram konfliktā iesaistītajam pārim lūgts izskaidrot savu notikušā versiju. Sirmā kundze stāstīja, ka, ciemojoties pie dēla, lūgusi atdot naudu, kuru viņš bija aizņēmies. Sieviete kategoriski noliedza ieroča klātbūtni konfliktā, bet abu vīriešu piekaušanā vainoja dēla dzīvesbiedri.

Lietas materiāli nosūtīti Rīgas bāriņtiesai, Rīgas sociālajam dienestam un RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem pieaugušo atbildības izvērtēšanai. Vienlaikus visas konfliktā iesaistītās un iereibušās personas informētas par tiesībām pēc atžirgšanas vērsties policijā ar pieteikumiem par miesas bojājumu nodarīšanu, savukārt ieroča nēsāšanas noteikumu pārkāpumu Valsts policija vērēs atsevišķi.

Uz augšu