Sv 25.10.2020.

Auto dedzināšana Kuldīgā: Ģirģens uzdod veikt intensīvu izmeklēšanu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) uzdevis veikt policijai intensīvu izmeklēšanu par gadījumu, kad Kuldīgas novadā pagājušajā naktī, iespējams, aizdedzināta Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora, bijušā Kuldīgas policijas iecirkņa priekšnieka Ginta Mežiņa automašīna.

"Ja runājam par konkrēto gadījumu, tad kriminālpolicija strādā pastiprinātā režīmā. Tāpat esmu uzdevis veikt intensīvu izmeklēšanu un gaidīšu ziņojumu par rezultātiem," uzsvēra ministrs.

Ģirģens šādu gadījumu uzskata par nepieņemamu.

"Tas ir ārkārtas gadījums, un šādi cilvēki jāsauc pie bargas atbildības," piebilda Ģirģens.

5

Plašāku informāciju ministrs patlaban nesniedz.

Jau ziņots, ka Kuldīgas novada Pelču pagasta Ābeļciemā, iespējams, aizdedzināta Mežiņa un viņa dzīvesbiedres automašīnas. Tāpat degusi pirts mājiņa.

» Kuldīgas novadā degusī mašīna, iespējams, piederējusi prokuroram

Par automašīnu degšanu Pelču pagastā policijā sākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana.

Kuldīgas novada pašvaldība informē, ka naktī uz 16. jūliju Kuldīgas novada Pelču pagasta Ābeļciemā notikusi, domājams, ļaunprātīga dedzināšana, aizdedzinot divas automašīnas un pirts mājiņu.

Pirms diviem mēnešiem Kuldīgas vecpilsētā notika līdzīgs noziedzīgs nodarījums, kad tika ļaunprātīgi aizdedzinātas divas uzņēmēja Roalda Ciņa ģimenei piederošas automašīnas. Pašvaldība sniedza Valsts policijai videonovērošanas kameru ierakstus, lai palīdzētu nozieguma izmeklēšanā.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa toreiz tikās ar iekšlietu ministru Ģirģenu un Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi. Amatpersonas tikšanās laikā vienojās, ka darīs visu, lai noziedzīgais nodarījums pēc iespējas ātrāk tiktu atklāts.

"Vēl viens ļaunprātīgas dedzināšanas gadījums Kuldīgas novadā ir radījis lielas bažas un satraukumu iedzīvotājos. Pašvaldība atkārtoti vērsīsies pie iekšlietu ministra un Valsts policijas priekšnieka, lūdzot rūpīgi pievērsties šī noziedzīgā nodarījuma izmeklēšanai un iespējami ātri atrast un saukt pie atbildības noziedzīgā nodarījuma izdarītāju," paudusi Bērziņa.