Eksperti ir vienisprātis par Siguldas bērnu inficēšanās avotu

Rotaļlieta lācis. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Rebeka Žeire/LETA

Septembrī Siguldā konstatētas zarnu saslimšanas bērniem un darbiniekiem piecos Siguldas bērnudārzos. Speciālisti uzskata, ka zarnu infekcijas cēlonis meklējams mācību iestāžu virtuvēs, vēsta raidījums "Panorāma". 

Epidemiologi pēc pārbaudēm kā saslimšanas avotu izslēdz veikalu produktus, dzeramo ūdeni un peldēšanos vienā ūdenstilpnē. Vienojošais faktors visos gadījumos ir bijis pārtikas pagatavošanas vieta. Virtuvēs atrastas gan E.Coli, gan salmonelozes baktērijas. 

» Masveida saindēšanās Siguldas pusē: Zarnu infekcijas simptomi konstatēti 19 bērniem un četriem bērnudārza darbiniekiem

“Primārais secinājums ir, ka mazgāšanas un dezinfekcijas pasākumi šajos dārziņos, kur konstatēts gan stafilokoks, gan uz virsmām zarnu nūjiņas baktērijas, nav pietiekami, tātad šie ēdināšanas bloki nav izdarījuši visu, lai novērstu ar pārtiku saistītu baktēriju nonākšanu produktos,” stāsta Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) vadītājs Māris Balodis.

PVD saskaņā ar premjera rīkojumu līdz novembra beigām ir jāpārbauda gan visu bērnudārzu, gan skolu ēdinātāji. Kā arī pašvaldībām būs jāsagatavo visu izglītības iestāžu un to ēdinātāju saraksti. 

» Uzsākts kriminālprocess par bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldas bērnudārzos

Siguldas novada pašvaldības pārstāve Sindija Brikmane informē, ka līgums par ēdināšanu visos Siguldas pilsētas bērnudārzos tiks lauzts, pamatojoties uz Pārtikas veterinārā dienesta (PVD) atkārtoto pārbaužu rezultātiem, kā arī darbinieku personīgās higiēnas pārkāpumiem. Savukārt no līguma par četru novada skolu ēdināšanu SIA "Baltic Restaurants Latvia" atkāpusies pati.

Jauns ēdinātājs Siguldas pašvaldības izglītības iestādēm tiks meklēts ārkārtas iepirkuma procedūrā, ko plāno izsludināt līdz nedēļas beigām.

Uz augšu