O 27.10.2020.

Kuldīgā kādai sievietei bijušais draugs sagriezis drēbes, sākts kriminālprocess

Ilustratīvs attēls

FOTO: Pixabay

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu un lūdz prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret kādu vīrieti, kurš sagriezis drēbes savai bijušajai draudzenei, informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Septembrī Kuldīgas iecirknī, saņemot informāciju, ka kādai sievietei bijušais draugs sagriezis drēbes, sākts kriminālprocess. Izmeklēšanā noskaidrots, ka cietusī dzīvojusi kopā ar savu draugu Kuldīgas novadā līdz laikam, kad viņu starpā izveidojies konflikts, un viņa ar bērnu aizgājusi prom un sākusi dzīvi citā novadā. 

Pēc sievietes aiziešanas viņas bijušais draugs dusmās sagriezis viņai piederošās drēbes. Kopumā tika sagrieztas deviņas vienības - bikses, svārki, blūzes un kleitas -, radot sievietei vairāk nekā 100 eiro lielus materiālos zaudējumus.

Vīrietis jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par cita veida noziedzīgiem nodarījumiem. Pašlaik VP ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā par svešas mantas tīšu bojāšanu un nodevusi kriminālprocesu prokuratūrai lemšanai par apsūdzības celšanu. Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Soda apmēru noteiks tiesa.

Policija norāda, ka jebkāda veida mantas bojāšana un iznīcināšana ir noziedzīgs nodarījums, par kuru ir paredzēts sods, ja vien likuma panti attiecīgās situācijās nenosaka citādi. Šeršņova arī skaidroja, ka šis ir privātās apsūdzības pants, kas nozīmē, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likumu par šādu noziedzīgu nodarījumu kriminālprocesu sāk, ja saņemts tās personas iesniegums, kurai nodarīts kaitējums.

Kopumā šogad VP Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu un nodevušas prokuratūrai 74 kriminālprocesus par mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu.