Iecavā piekautā pirmklasnieka lietā ekspertīze neapstiprina traumas, par kurām iepriekš ziņots

Ilustratīvs attēls

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Ekspertīze neapstiprina, ka pirmklasniekam Iecavas pamatskolā būtu lauzts deguns, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Policija izmeklē lietu saistībā ar aizdomām par vardarbību pret pirmās klases skolnieku Iecavas pamatskolā. Pašlaik Zemgales reģiona pārvalde ir saņēmusi ekspertu atzinumu, kas neapstiprina deguna kaula lūzumu, apgalvoja Kalniņa. Tāpat joprojām tiek gaidīti ekspertu atzinumi par citiem jautājumiem. 

Jau ziņots, ka decembra sākumā plašsaziņu līdzekļos izskanēja informācija, ka Iecavas pamatskolā ir notikusi vardarbība pret kādu pirmās klases audzēkni. Iecavas novada pašvaldība skaidroja, ka Iecavas pamatskolas vadība, pašvaldības administrācijas Izglītības nodaļa un Iecavas novada bāriņtiesa ir veikusi visas nepieciešamās darbības, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.

Tika aptaujāti skolēni un skolotāji un skatīti izglītības iestādes videonovērošanas kameru ieraksti, taču "nekas neliecina par to, ka izglītības iestādē 13. novembrī būtu notikusi vardarbība un ka bērns skolā ir guvis miesas bojājumus".

Ziņots arī, ka VP sākusi administratīvo lietvedību par iespējamu Iecavas pamatskolas pirmās klases skolēna piekaušanu.

VP Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Arlita Dolgā aģentūrai LETA pastāstīja, ka Bauskas iecirknī par minēto gadījumu 28. novembrī sākta administratīvā lietvedība.

TV3 raidījumā "Bez Tabu" zēna māte stāstīja, ka 13. novembrī izglītības iestādē pie skolēna pienācis klāt pienācis vecāks puisis, kurš zēnam vairākas reizes iesitis pa seju, traumējot degunu. Saskaņā ar mātes teikto, slimnīcā konstatēts, ka bērnam ir virspusēji galvas ievainojumi un lauzts deguns.

Iecavas pamatskolas direktore Aija Semjonova norādījusi, ka skolas rīcībā esošie faktiem neliecinot, ka šāda situācija skolas telpās notikusi.

"Esam aptaujājuši arī skolēnus, taču nav nevienas liecības un informācijas, ka kaut kas būtu atgadījies. Šī ir situācija, kad neviens tiešām neko nezina par šo faktu," bija paziņojusi skolas direktore.

Aktuālākās ziņas