Pk 30.10.2020.

Atbildīgie dienesti informē par aktuālo Covid-19 izplatībā Latvijā

Mobilās teltis Covid-19 testa veikšanai Rīgas pasažieru ostā.

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Par jaunāko saistībā ar Covid-19 uz mediju jautājumiem no plkst. 16 tiešraidē atbildēs veselības ministre Ilze Viņķele, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktore Liene Cipule un Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs. 

Tiešraide: Aktuālākais Covid-19 izplatībā Latvijā

Diviem ar Covid-19 saslimušajiem cilvēkiem pēc simptomu pazušanas joprojām tika konstatēts vīruss, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē norādīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Tā viņš atbildēja uz deputāta Raimonda Bergmaņa (ZZS) jautājumu par to, vai kāds jau ir izveseļojies no šīs slimības.

Perevoščikovs skaidroja, ka šonedēļ tiek sākts pārbaudīt, vai kādai no agrāk saslimušajām personām ir vīruss. Ir viens gadījums, kad personai beidzās simptomi un arī pārbaude uz Covid-19 vīrusu bija negatīva.

SPKC departamenta direktors skaidroja, ka pašreizējā stratēģija paredz, ka, lai ļautu cilvēkiem atsākt veikt ikdienas darbības, ir jāgūst pārliecība, ka cilvēkiem nav vīrusa. Simptomi ir pazuduši daudziem saslimušajiem cilvēkiem, bet vēl ir jāpārbauda, vai viņi izdala vīrusu, skaidroja Perevoščikovs. Viņš norādīja, ka pārbaude uz vīrusu būtu jāveic vismaz trīs dienas pēc simptomu beigšanās.

Pārbaužu veikšanu koordinē ģimenes ārsti, piebilda SPKC departamenta direktors.