C 26.11.2020.

250 ārpus nozares esoši mediķi pauduši gatavību palīdzēt valsts Covid-19 krīzes risināšanā

Covid-19. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Shutterstock

Savu gatavību vajadzības gadījumā iesaistīties Covid-19 krīzes novēršanā pauduši jau vairāk nekā 250 veselības aprūpes nozarē aktīvi nestrādājoši vai pensionēti šīs jomas speciālisti, kā arī medicīnas pēdējo kursu studenti, vēstī Latvijas Radio.

Tāpat pieteikties aicināti speciālisti, kas krīzes brīdī būtu gatavi palīdzēt, ja viņu pamatspecialitātē plānveida veselības aprūpes pakalpojumu samazināšanas gadījumā varētu būt mazāks darba apjoms. Šāda anketa, kurā tiek apkopoti iespējamie papildspēki, ir pieejama jau kopš 17. aprīļa.

Veselības ministrijas Nozares cilvēkresursu attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Kļaviņa atsaucību vērtēja kā gana augstu:

“Tās ir 72 māsas, 38 ārsti, 22 sertificēti ārsti, 49 rezidenti, 48 ārsta palīgi, 57 studējošie.

Sadarbības veids, kādā šīs ārstniecības personas tiek piesaistītas: ārstniecības iestādes, apzinot vajadzību, vēršas Veselības inspekcijā, kas attiecīgos kontaktus iedod ārstniecības iestādei. Tad notiek darbinieka piesaistīšana."

Kļaviņa arī skaidroja, ka pieejamie resursi ir plaši un slimnīcas vajadzības gadījumā no tiem jau arī tagad var gūt atbalstu.

“Prasmes un kompetences ir pietiekami plašas: no sertificēta ārsta, kas derētu tiešām jau tiem pacientiem, kuri ir intensīvajā terapijā, kur ļoti specifiskas zināšanas nepieciešamas un varētu veikt ļoti īsas un mērķtiecīgas apmācības sertificētiem speciālistiem, gan arī varētu piesaistīt ārstniecības personas pienākumiem, kas nav tik specifiski, bet krīzes apstākļos varētu būt ļoti nozīmīgi,” sacīja ministrijas pārstāve.

Aktuālākās ziņas