P, 26.09.2022.

Svētdien Baltkrievijā aizturēti vairāk nekā 1000 cilvēku

LETA
Svētdien Baltkrievijā aizturēti vairāk nekā 1000 cilvēku
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: EPA/Scanpix

Baltkrievijas drošības spēki svētdien, 15. novembrī, notikušajās protesta akcijās aizturējuši vairāk nekā 1000 cilvēkus, ziņo cilvēktiesību aizstāvības organizācija "Vjasna" ("Pavasaris").

Organizācijas apkopotajā aizturēto cilvēku sarakstā ir 1078 vārdi. Visvairāk cilvēku aizturēti Minskā.

Drošības spēki pret protestētājiem pielietojuši arī asaru gāzi un trokšņu granātas. Aculiecinieki ziņoja, ka milicija arī šāvusi ar gumijas lodēm.

Baltkrievijā kopš 9 .augusta turpinās protesti pret prezidenta vēlēšanu viltošanu. Protestu gaitā aizturēti tūkstošiem cilvēku, bet vairāki simti ievainoti. Lielākās protesta akcijas parasti notiek svētdienās.

Eiropas Savienība (ES) ir piemērojusi sankcijas personām, kas atbildīgas par Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultātu viltošanu un protestu apspiešanu.

Plaša demonstrācija Minskā notika arī piektdien, kad tūkstošiem cilvēku izgāja ielās, lai pieminētu šonedēļ bojāgājušo opozīcijas aktīvistu Ramanu Bandarenku.

31 gadu vecais Bandarenka nonāca slimnīcā pēc tam, kad viņu Minskā piekāva drošības spēku pārstāvji, ceturtdien vēstīja neatkarīgais telekanāls "Belsat" un citi baltkrievu mediji, atsaucoties uz nelaiķa ģimeni. Slimnīcā viņš aizgāja no dzīves.

Demonstrācijās pret Lukašenko režīmu kopš augusta miruši vismaz četri cilvēki, un ES piektdien nosodīja Bandarenkas nāvi un brīdināja Minsku par jaunu sankciju noteikšanu.

Saskaņā ar Baltkrievijas opozīcijas līderes Svjatlanas Cihanouskas ziņoto Baltkrievijā kopš protestu sākuma aizturēti aptuveni 18 000 cilvēku. Baltkrievijas Iekšlietu ministrija pārstājusi sniegt šādus datus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu