T 20.01.2021.

Pie Ministru kabineta ēkas noticis protests pret Covid-19 ierobežojumiem

Ministru kabineta ēka.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šodien aptuveni 100 cilvēki bija sapulcējušies pie Ministru kabineta ēkas, lai protestētu pret valdības noteiktajiem Covid-19 ierobežošanas pasākumiem, novēroja aģentūra LETA

Rīgas dome informēja, ka skvērā pie valdības ēkas sapulci bija pieteikusi biedrība "Stabilitātei -Jā!". Tās mērķis bija paust atbalstu uzņēmējiem un strādājošiem ārkārtas situācijas ieviešanās laikā. Pasākuma rīkotāji prognozēja, ka pasākumā piedalīsies 40 cilvēki.

Otrs pasākums, ko bija pieteikusi kāda fiziska persona, bija veltīs manikīra salonu aizstāvībai un tajā bija plānojuši piedalīties aptuveni 30 cilvēki.

Kā novēroja LETA, abi pasākumi faktiski saplūda vienā, jo cilvēki no abiem pasākumiem bija redzami te vienā, te otrā sapulcē.

Viens no galvenajiem saukļiem, kas bija redzams gan uz pasākumu atnestajos plakātos, gan tika izkliegts bija: "Mēs gribam strādāt!"

Protestētāji pieprasīja ļaut viņiem dzīvot, nevis eksistēt, prasīja veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) atkāpšanos, demonstrēja viesnīcu, ēdināšanas un tūrisma nozaru kapa pieminekli, kā arī izkliedza citus saukļus.

Savukārt pie valdības ēkas bija nolikts rozā zārks ar tajā ievietotu manekenu.

Sapulcējušos uzraudzīja policija, kas ik pa laikam izretināja pūlīšos sapulcējušos pasākuma dalībniekus un pieprasīja ievērot distancēšanos.

Aktuālākās ziņas