Pk 5.03.2021.

Pret Covid-19 vakcinējušies 16 278 ārstniecības iestāžu darbinieki

Vakcinācija pret Covid-19. Ilustratīvs attēls

FOTO: MADS CLAUS RASMUSSEN/AFP/Scanpix

Kopumā vakcinācijas devas pret Covid-19 saņēmuši 16 278 ārsti un ārstniecības iestāžu darbinieki, no tiem abas potes jau saņēmuši 2126 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

Kopējais veikto vakcināciju skaits ir 18 404 devu, no tām trešdien pirmo vakcinācijas devu bija saņēmuši 19, bet jau otro 750 cilvēki.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem, pirmdien Latvijā otro poti pret Covid-19 saņēmušu 572 cilvēki, otrdien - 804, bet trešdien - 750. NVD skaidro, ka iepriekš publiskotais vakcinēto cilvēku skaits dažu dienu laikā var mainīties, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem dati par vakcinācijas faktu "E-veselības" sistēmā tiek ievadīti vienas līdz piecu darbdienu laikā pēc vakcinācijas fakta.

Vakcīnas otro devu saņēmuši kopumā 10 ārstniecības iestādēs - Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā - otro vakcīnu saņēma 312 personas, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā - 301, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā - 11, Liepājas reģionālajā slimnīcā - pieci, Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā - 36, Jelgavas pilsētas slimnīcā - 15, Daugavpils reģionālajā slimnīcā - 16, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā - 18, Rēzeknes slimnīcā - seši, bet Vidzemes slimnīcā - 30. Kopumā trešdien otro poti saņēma 578 ārstniecības persona un 172 ārstniecības darbinieki.

Vakcīnas pirmo poti 10 personas saņēma veselības centrā "Dziedniecība", Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca - seši, Liepājas reģionālajā slimnīcā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā un Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā katrā pa vienam.

Kopumā trešdien pirmo poti saņēma 14 ārstniecības personas un pieci ārstniecības iestādes darbinieki.

Līdz trešdienai vakcinācijas procesā izlietotas 17 252 "BioNTech" un "Pfizer" vakcīnas un 1152 "Moderna" vakcīnas.

Jau ziņots, ka 18.janvārī vakcinācijas otro devu pret Covid-19 sāka saņemt mediķi, kuri pirmo poti saņēma pagājušā gada beigās.

Vakcinācijas otrais aplis notiks tajās pašās slimnīcās, kur tā tika sākta, proti, trīs universitātes slimnīcās un septiņās reģionālajās slimnīcās.

Atbilstoši instrukcijai vienai personai jāievada divas vakcīnu devas. Vakcīnu devas, kas bija paredzētas pirmajai vakcinācijai, patlaban ir jau gandrīz izlietotas. Pirmreizējā vakcinācija atsāksies brīdī, kad Latvija saņems nākamās vakcīnas, ziņo Veselības ministrija.

Ja līdz 29.janvārim Eiropas Zāļu aģentūra un Eiropas Komisija apstiprinās lietošanai Eiropā "AstraZeneca" un Oksfordas universitātes izstrādātās vakcīnas pret Covid-19, februārī Latvija varētu saņemt vairāk nekā 120 000 vakcīnu devas. Tas ļaus sākt plašāku iedzīvotāju vakcināciju Latvijā.

Saskaņā ar ministrijas informāciju kopumā Latvija līdz šim ir saņēmusi 31 425 vakcīnas devas. Vēl mēneša beigās, nedēļā no 25.janvāra, plānots saņem "Moderna" vakcīnu piegādi - 2400 devas. Nedēļā no 8.februāra plānota 4800 "Moderna" vakcīnu devu piegāde.

Vēl 15 600 "Moderna" vakcīnu devas gaidāmas februāra beigās. Par visām minētajām piegādēm vēl nav saņemts gala apstiprinājums no ražotāja.

Kā ziņots, no 28.decembra kā pirmos pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas.