Šodien "ATTA" centrā pret Covid-19 vakcinēts vismaz trīsreiz vairāk cilvēku nekā pagājušajā sestdienā

Dzīvā rinda ārpus vakcinācijas punkta "ATTA center" Rīgā

FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Salīdzinot ar pagājušo sestdienu, kad "dzīvās rindas" izmēģinājums tika attiecināts tikai uz prioritārajās grupās esošajiem iedzīvotājiem, šodien "ATTA" centrā iedzīvotāju aktivitāte ir ievērojami lielāka un kopumā vakcinēts vismaz trīs reizes vairāk cilvēku, aģentūrai LETA pavēstīja "Veselības centru apvienības" (VCA) pārstāve Līga Ribinska.

Kā aģentūru LETA informēja Vakcinācijas projekta birojā, šobrīd "ATTA" centrā ir izvakcinētas visas pieejamās vakcīnu devas.

VCA pārstāve savukārt norādīja, ka šajā vakcinācijas punktā šodien viss noritējis labi un bez starpgadījumiem. Centrā strādāja kopumā 12 mediķu brigādes. "Mediķi tiešām jūtas kā milzu darbu izdarījuši. Tas gandarījums ir nesalīdzināmi lielāks," piebilda Ribinska.

"ATTA" centrā tika nodrošināta arī prioritāro grupu vakcinācija. Šim nolūkam, pēc Ribinskas paustā, atvērtajās grupās esošajiem iedzīvotājiem tika nodrošināta atsevišķa, labi organizēta rinda un prioritāra iespēja saņemt vakcīnu.

VCA pārstāves vērtējumā, bija vērojams, ka iedzīvotāji, kuri ieradās vakcinēties, bija ļoti disciplinēti, ievērojot visus noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Kā ziņots, garās cilvēku rindas dēļ vairāki masu vakcinācijas centri sestdienas rītā vēra durvis jau krietni pirms paredzētā darba laika sākuma, noskaidroja aģentūra LETA.

Šodien masu vakcinācijas centri kopumā darbojas septiņās pilsētās - Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs. Tajos ir pieejami aptuveni 5000 "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 devu, pie kurām "dzīvās rindas" kārtībā var tikt ikviens iedzīvotājs, kurš to vēlas, tomēr vairākos vakcinācijas centros cilvēku lielās intereses dēļ rindas jau ir slēgtas.

Vakcinācijas projekta birojs atgādina, ka visiem, kuri ir saņēmuši poti pret Covid-19, joprojām jāturpina ievērot epidemioloģiskie drošības nosacījumi. Imunitāte pret vīrusu pēc "AstraZeneca" vakcīnas saņemšanas izveidojas aptuveni pēc 22 dienām.