Sv, 25.09.2022.

FOTO un VIDEO ⟩ Spēcīgas vētras Vācijā, Šveicē un Francijā izraisa virkni ceļu satiksmes negadījumu un plūdus

LETA
Spēcīgas vētras Vācijā, Šveicē un Francijā izraisa virkni ceļu satiksmes negadījumu un plūdus
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AP/Scanpix

Vāciju, Šveici un Franciju pirmdien un otrdien skārušas spēcīgas vētras, izraisot plūdus un vairākus desmitus ceļu satiksmes negadījumu.

Vācijā pērkona negaiss un spēcīgas lietavas skārušas Vācijas dienvidus un rietumus.

Bavārijā pārplūduši vairāki ciemati, tostarp Mēmlingena pie Frankfurtes, kur ūdens un dubļi pārpludinājuši ielas un pagrabus.

Štutgartē vējš pirmdienas vakarā norāvis operas namam daļu jumta un nogāzis vairākas statujas. Daļēji applūdusi operas skatuve, un liels apšuvuma gabals nogāzies operas dārzā. Vētras laikā operā notika izrāde, ko apmeklēja aptuveni 250 cilvēki, bet neviens cilvēks nav cietis.

Operas direktors Olivers Hendriks ziņu aģentūrai AFP sacīja, ka operai nodarītie bojājumi vēl tiek novērtēti.

Štutgartē glābšanas dienesti saņēmuši vairāk nekā 330 izsaukumus un vētras dēļ vairākas stundas tika traucēta vilciena satiksme. Ugunsdzēsējiem nācās novākt kritušos kokus no sliedēm.

Štutgartē un tā apkārtnē pārplūduši arī vairāki ceļu tuneļi. Pilsētā piedzīvota arī spēcīga krusa un pārplūdušas ielas.

Bādenē-Virtembergā, kur atrodas Štutgarte, kā arī Bavārijā un Hesenē lietus lijis sevišķi spēcīgi. Tur reģistrēti vairāki desmiti ceļu satiksmes negadījumu. Uz šosejām A3 un A48 reģistrēti septiņi negadījumi, kuros viens cilvēks guvis smagas traumas un trīs vieglākus ievainojumus.

Bādenē-Virtembergā un Reinzemē-Pfalcā avārijas dienesti saņēmuši simtiem izsaukumu par pārplūdušiem pagrabiem, kritušiem kokiem, zemes noslīdējumiem un autovadītājiem, kas ar savām automašīnām kaut kur iestrēguši.

Šveicē Lucernas kantonā krusas graudu izmērs sasniedzis septiņus centimetrus diametrā, bet Fribūras kantonā policija un ugunsdzēsēji saņēmuši aptuveni 300 izsaukumu, tostarp par 16 skolēniem un diviem pieaugušajiem, kurus pārsteigusi spēcīga krusa. Seši bērni un viens pieaugušais tika hospitalizēti.

Vāciski runājušos Šveices kantonos vētrās cietuši vismaz pieci cilvēki, tostarp velosipēdists, kurš krusas triecienu rezultātā guvis galvas traumu, ziņoja Šveices ziņu aģentūra ATS.

Francijā Vogēzi reģionā otrdien krusas graudi sakrituši vairāku centimetru biezumā, un cilvēkiem nācies ķerties pie sniega tīrāmajām lāpstām.

Meteoroloģijas dienests "Meteo France" nācis klajā ar brīdinājumiem par iespējamajām vētrām visos Francijas ziemeļaustrumos.

Vācijā meteorologi prognozē, ka sliktie laikapstākļi turpināsies līdz otrdienas vakaram, un iespējami jauni pērkona negaisi un spēcīgs lietus.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu