Neuzmanība virtuvē gandrīz prasa cilvēka dzīvību

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Vereshchagin Dmitry/Shutterstock.com

Aizvadītajā diennaktī Rīgā noticis piedeguša ēdiena dēļ radies ugunsgrēks, kurā cietusi viena persona, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Vakar plkst.17.32 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Mazcenu alejā, Jaunmārupē, kur trīsstāvu sabiedriskajā ēkā dega apgaismojuma lampa viena kvadrātmetra platībā. Objektā bija nostrādājusi automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēma, un no ēkas bija evakuējušies 18 cilvēki. Plkst.18.16 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.15.50 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur divstāvu ēkas otrā stāva dzīvoklī uz ieslēgtas gāzes plīts dega ēdiens 0,1 kvadrātmetra platībā. Notikumā cieta cilvēks, kurš sekojoši tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst.16.09 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts.

VUGD ik dienu saņem vairākus izsaukumus, kur sadūmojumu radījis bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts un piededzis ēdiens. Šādi izsaukumi nereti ir vēlās vakara stundās un lielākoties uz daudzstāvu dzīvojamām mājām. Platības ziņā tie ir nelieli ugunsgrēki, tomēr to radītie degšanas produkti var apdraudēt cilvēku veselību un pat dzīvību.

VUGD atgādina, ka, gatavojot un sildot ēdienu, jāievēro piesardzība. Nedrīkst atstāt ēdienu uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības. Tāpat mājokļos jāuzstāda dūmu detektori, kas laikus vēstīs par sadūmojumu, dodot iespēju izglābties no piedūmotām telpām un izsaukt ugunsdzēsējus glābējus, zvanot 112.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, četros gadījumos - vieglās automašīnas, divos gadījumos - dārza mājas, elektrolīnijas balsta stabs, vienstāva ēkas jumts, mikroautobuss, elektrības rozete dzīvoklī.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 42 izsaukumus - 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, bet četri izsaukumi bija maldinājumi.

Aktuālākās ziņas