Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja amatā pārvēl Švarcu
Papildināts

Monvīds Švarcs.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Piektdien, 1. oktobrī, par Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju piektdien ievēlēts ilggadējais domes vadītājs Monvīds Švarcs (JV, "Par!"", Latgales partija).

Politiķis ieguva 13 klātesošu domnieku atbalstu no kopumā 19 deputātiem.

Pēc ievēlēšanas Švarcs aicināja kolēģus atmest politiskās ambīcijas, priekšplānā izvirzot sirdsapziņu un savstarpējo cieņu. Viņš atzina, ka pēdējais gads administratīvi teritoriālās reformas, kā arī novadā pārcelto vēlēšanu dēļ bijis smags.

"Visa šī spriedze kaut kādā mērā bija pārbaudījums ne tikai politiķiem, bet arī cilvēciskajām attiecībām," sacīja domes priekšsēdētājs.

Viņš pauda nožēlu, ka, atšķirībā no iepriekšējiem trim sasaukumiem, visu domē ievēlēto sarakstu deputāti nevarēja apsēsties pie kopīga sarunu galda. Taču, ņemot vērā vēlētāju sniegto mandātu, Švarcs aicināja ieklausīties, sadzirdēt un kopīgi strādāt, lai nodrošinātu efektīvu un atklātu pašvaldības pārvaldību, attīstītu uzņēmējdarbību un sasniegtu citus mērķus.

Rēzeknes novada domē opozīcijā tika atstāta partija "Saskaņa", kas ieguva sešus deputātu mandātus un domes priekšsēdētāja amatam virzīja citu koalīcijas pārstāvi - Kasparu Melni (ZZS). Viņš pietiekamu atbalsu neguva un arī pats balsoja pret savu kandidatūru.

Domes priekšsēdētāja vietnieka amatam tika virzīta koalīcijas pārstāve, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes dekāne Ērika Teirumnieka (NA, LRA), kā arī "Saskaņas" deputāte, bijusī Viļānu novada domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova. Tāpat kā Švarcs, ar 13 balsīm "par", amatā ievēlēta Teirumnieka.

Viņa, uzrunājot kolēģus, pauda, ka apvienotajam novadam, kurā tagad iekļauts arī Viļānu novads, ir lielāks attīstības potenciāls.

Kā vēstīts, Rēzeknes novadā, ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumu, kas atcēla Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam, pašvaldību vēlēšanas notika 11. septembrī un tajās "Jaunās vienotības", "Kustības Par!" un Latgales partijas apvienotais saraksts un "Saskaņa" ieguva katrs pa sešām vietām.

Vēlāk piecu sarakstu partijas, kas pašvaldību vēlēšanās ieguva 13 mandātus, vienojušās par koalīcijas izveidi. Ārpus koalīcijas palikusi tikai "Saskaņa".

Par koalīcijas izveidi vienojušies "Jaunās vienotības", "Kustības "Par!"" un Latgales partijas apvienotā saraksta, nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta, "Latvijas attīstības" un Jaunās konservatīvās partijas, kā arī Zaļo un zemnieku savienības deputāti.

Aktuālākās ziņas