Spānijas leģenda Gazols paziņo par basketbolista karjeras noslēgšanu

Pau Gazols paziņo par basketbolista karjeras beigšanu.

FOTO: AFP / Scanpix

Divkārtējais Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempions spānis Pau Gazols ir atvadījies no profesionālā basketbola, spānis otrdien pavēstīja preses konferencē.

Aizvadītajā sezonā Gazols pievienojās Rolanda Šmita pārstāvētajai "Barcelona" vienībai Spānijas čempionātā, kļūstot par Spānijas čempionu un iekļūstot finālā Eirolīgas sacensībās.

Vasarā 41 gadu vecais Gazols iekļuva Spānijas olimpiskajā komandā Tokijā, kur ceturtdaļfinālā zaudēja nākamajiem čempioniem amerikāņiem.

"Es esmu šeit, lai pateiktu jums, ka beidzu profesionālā basketbolista karjeru. Tas ir grūts lēmums pēc tik daudziem gadiem, taču tas ir lēmums, kuru esmu pieņēmis pēc ilgām pārdomām," preses konferencē "Gran Teatre del Liceu" telpās Barselonā sacīja 41 gadu vecais Gazols.

Gazols Spānijas valstsvienībā ir spēlējis piecās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, palīdzot izlasei tikt pie sudraba medaļām 2008. un 2012.gadā un bronzas - 2016.gadā. Gazols bija savainots pagājušajā gadā, kad Spānija izcīnīja Pasaules kausu.

Divkārtējais NBA čempions Losandželosas "Lakers" rindās Pau Gazols 2002.gadā tika atzīts par NBA debitantu. Viņš sešreiz piedalījies "All-Star" mačā, 2008. un 2009.gadā atzīts par Eiropas labāko spēlētāju, 2006.gadā plūcis Pasaules kausa turnīra vērtīgākā spēlētāja laurus, trīsreiz kļuvis par Eiropas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju, 2009. un 2015.gadā atzīts par Eiropas meistarsacīkšu vērtīgāko spēlētāju, kā arī divreiz uzvarējis Spānijas čempionātā.

NBA viņš aizvadīja 19 sezonas.