Ziemeļīrijā notiesāts latvieša Māra Ludborža slepkava

Ilustratīvs attēls.

FOTO: ESB Professional/Shutterstock

Tiesas prāva, kas ilga teju pusotru gadu un kurā par latvieša Māra Ludborža slepkavību Ziemeļīrijā, Belfāstā tika apsūdzēts lietuvietis Sarunas Nurbaitis, ir noslēgusies. Nurbaitis ir atzīts par vainīgu un saņemot 18 gadus cietumā, ziņo "Baltic-ireland.ie"

Ziemeļīrijas Policijas dienesta galvenās izmeklēšanas grupas detektīvi ir gandarīti par tiesas prāvas iznākumu kā rezultātā 35 gadus vecajam Sarunam Nauburaitim piespriestais sods par 44 gadus vecā Māra Ludborža slepkavību ir adekvāts nodarījumam pēc tam, kad 2020. gada 23. maijā policija atklāja Māra Ludborža līķi Nauburaiša dzīvesvietas virtuvē Belfāstā.

Ceturtdien, 2021. gada 7. oktobrī, Belfāstas kroņtiesā Sarunas Nauburaitis tika notiesāts uz 18 gadiem cietumā pēc tam, kad viņš atzina savu vainu slepkavībā un ar to saistītos krāpšanas nodarījumos, izmantojot Māra Ludborža kredītkartes.

Policijas inspektors Darens Makkrakens tiesā sacīja:

"Šodien es domāju par Māra ģimeni un jo īpaši par viņa gados veco māti un arī meitu. Māris tika pakļauts brutālam un ilgstošam Sarunas uzbrukumam Nurbaita mājās, kā rezultātā viņš nomira."

Savas runas nobeigumā inspektors Makkrakens secinājis:

"Lai gan es zinu, ka nekas nespēs remdēt Māra ģimenes sirdssāpes, es ceru, ka šis sods viņiem būs vismaz neliels mierinājums, zinot, ka slepkava tagad izcieš 18 gadu sodu cietumā."