Eiropas Covid-19 "zema riska" sarakstā tikai trīs valstis

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Maridav/Shuterstock

Pret Covid-19 nepotētie cilvēki aizvien varēs neievērot pašizolāciju pēc ierašanās Latvijā no trīs Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīm, vēstī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

Pašizolācija nevakcinētajiem iedzīvotājiem nebūs jāievēro, ierodoties Latvijā no Spānijas, Maltas un Vatikāna.

SPKC saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem aprēķinātais 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem nedēļas laikā Latvijā sarucis no 1757,3 līdz 1533,3 gadījumiem, kas šobrīd ir trešais augstākais rādītājs ES un EEZ valstu vidū.

Vidējais saslimstības līmenis EEZ un ES valstu vidū pašlaik ir pieaudzis no 306,2 līdz 383,9.

Arī Igaunijā aizvadītās nedēļas laikā pieaudzis saslimstības rādītājs, sasniedzot 1697,8 (nedēļu iepriekš - 1659,7). Savukārt Lietuvas rādītājs sarucis no 1493,3 līdz 1401,6.

Savukārt ārpus ES un EEZ pašizolācija nevakcinētajiem būs jāievēro pēc atgriešanās no Lielbritānijas, Kanādas, Urugvajas, Čīles, Jordānijas un Austrālijas. "Zaļo" valstu vidū pašlaik ir Katara, Ruanda, Saūda Arābija, Dienvidkoreja, Jaunzēlande, Taivāna, Kuveita kā arī Makao īpašās pārvaldes apgabals un Honkongas īpašās pārvaldes apgabals.

Iebraucot Latvijā no valsts, kurā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedz 75, obligāti jāievēro desmit dienu pašizolācija. Pašizolācijas laiku var saīsināt, ja septītajā dienā veic atkārtotu testu un tas ir negatīvs. Testa rezultāts jāfiksē testēšanas sertifikātā. Pašizolāciju var neievērot personas ar derīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Pašizolāciju var neievērot bērni līdz 12 gadu vecumam, kas ceļo kopā ar pieaugušajiem, kuri atbrīvoti no pašizolācijas prasības. Tomēr šādos gadījumos bērni desmit dienas kopš izbraukšanas augsta riska valsts neveido ciešus kontaktus ar personām ārpus savas mājsaimniecības, neapmeklē publiskus pasākumus, bērnu kolektīvus, neizmanto sabiedrisko transportu.

Aktuālākās ziņas