VIDEO Valančūna neticamais "tālmetienu lietus" palīdz "Pelicans" uzvarā; lietuvietis uzstāda īpatnēju NBA rekordu (3)

Jonas Valančūns ar bumbu.
Jonas Valančūns ar bumbu. Foto: USA Today Sports/Scanpix

Lietuvas basketbolists Jons Valančūns pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā guva 39 punktus, palīdzot Ņūorleānas "Pelicans" izcīnīt uzvaru.

"Pelicans" izbraukuma spēlē ar rezultātu 123:104 (37:22, 30:30, 23:26, 33:26) pārspēja Losandželosas "Clippers", kam šī bija otrā neveiksme pēc kārtas.

Valančūnam šī bija NBA karjeras rezultatīvākā spēle, jau pirmajā puslaikā viņš guva septiņus tālmetienus, nevienu reizi nemetot garām grozam. 39 gūtajiem punktiem Lietuvas basketbolists pievienoja 15 atlēkušās bumbas.

Lietuvietis kļuva par pirmo spēlētāju NBA vēsturē, kurš mazāk nekā 35 minūšu laikā guvis vismaz 35 punktus, 15 atlēkušās bumbas un iemetis 7 tālmetienus. Ar šādu statistiku iepriekš lepojies tikai Bruklinas "Nets" spēlētājs Džeimss Hārdens un bijušais NBA spēlētājs Vinss Kārters, kur šadus ciparus sasnieguši, spēlējot vairāk nekā 35 minūtes.

Losandželosas vienībā ar 27 gūtajiem punktiem izcēlās Pols Džordžs.

Citā spēlē Minesotas "Timberwolves" mājas spēlē ar rezultātu 100:98 (20:26, 28:31, 30:19, 22:22) uzvarēja Indiānas "Pacers".

Minesotas vienībā lietuvietis Domants Sabonis sakrāja "triple-double", gūstot 16 punktus, izcīnot 25 atlēkušās bumbas un atdodot desmit rezultatīvas piespēles.

"Pacers" rindās rezultatīvākais ar 32 punktiem bija Karls Entonijs Tauns.

Savukārt Maiami "Heat" mājās ar rezultātu 111:120 (23:32, 20:31, 35:32, 33:25) atzina Denveras "Nuggets" pārākumu.

Denveras vienībā pēc četru spēļu pārtraukuma savainojuma dēļ atgriezās Nikola Jokičs, kurš šajā mačā izcēlās ar 24 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām, un palīdzēja "Nuggets" pārtraukt sešu zaudējumu sēriju.

Mājinieku vienībā ar 24 punktus un 13 atlēkušās bumbas sakrāja Bems Adebajo.

Jau ziņots, ka Kristaps Porziņģis guva deviņus punktus, taču iedzīvojās savainojumā, viņa pārstāvētajai Dalasas "Mavericks" mājās ar 96:114 (23:30, 18:22, 24:35, 31:27) zaudējot Klīvlendas "Cavaliers". Savukārt Dāvja Bertāna pārstāvētā Vašingtonas "Wizards" ar 99:116 (20:20, 31:25, 27:39, 21:32) viesos piekāpās Sanantonio "Spurs" vienībai, latvietim punktus negūstot.