"Viss tiek kontrolēts. Panikai nav iemeslu!" Zelenskis par saspīlējumu Ukrainā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis

FOTO: Sergei Supinsky / AFP

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien aicināja ukraiņus saglabāt mieru, pēc Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sēdes valsts iedzīvotājus drošinot, ka "panikai nav iemeslu".

Kijeva strādā pie tā, lai situāciju Donbasā pilnībā deesaklētu mierīga noregulējuma ceļā, lietotnē "Telegram" publicētā video apliecināja prezidents.

"Viss tiek kontrolēts. Panikai nav iemeslu," sacīja Zelenskis.

Ukrainas varasiestādes ir gatavas visam, bet cer uz labāko un tā labā dara "absolūti visu" kopā ar "partneriem, diplomātiem un militārpersonām".

Prezidents aicināja pilsoņus "būt mierīgiem un nekliegt, ka viss ir pazudis".

Brīfingā par sēdes rezultātiem padomes sekretārs Oleksijs Danilovs arī mudināja ukraiņus saglabāt mieru, norādot, ka neredz iespēju, ka varētu notikt Krievijas plašs uzbrukums Ukrainai.

Kā norādīja Danilovs, valdība fiksē Krievijas karaspēka pārvietošanos Krievijas Federācijas teritorijā, bet viņam tas nav pārsteigums.

Kā norādīja aizsardzības ministrs Oleksijs Reznikovs, šobrīd Krievijas bruņotie spēki nav izveidojuši vienotu trieciena grupējumu, kas liecinātu, ka tiek plānots iebrukums Ukrainā.

Kaut arī riskanti scenāriji nākotnē ir iespējami, šobrīd šādu draudu nav, pirmdien telekanālā ICTV sacīja ministrs.

Jau vairākas nedēļās nerimst spriedze, ko izraisījusi Krievijas karaspēka koncentrācija pie Ukrainas robežām, Kijevā un Rietumos raisot bažas par vēl viena Krievijas iebrukuma gatavošanu.

Krievija noraida apsūdzības par iespējamu tās karaspēka iebrukumu Ukrainā. Kā apgalvo Krievijas prezidents Vladimirs Putins, Maskava ieņem aizsardzības pozīcijas, jo bažījas, ka Kijeva pārmērīgi tuvinās ar NATO.

ASV prezidents Džo Baidens vēl 7.decembrī videosamitā brīdināja Putinu, ka ASV noteiks Krievijai līdz šim nepieredzētas sankcijas, ja tā uzbruks Ukrainai.

Aktuālākās ziņas