Robežsardze novērsusi 56 cilvēku mēģinājumus šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu

LETA
Robežsardze novērsusi 56 cilvēku mēģinājumus šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.
Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Robežsardze trešdien, 2. februārī, novērsusi 56 cilvēku mēģinājumus nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu, savukārt vēl diviem humānu apsvērumu dēļ netika liegta valsts robežas šķērsošana,  informēja Valsts robežsardzē.

Kopš pagājušā gada 10. augusta, kad pierobežā tika izsludināta ārkārtējā situācija, kopumā no valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas ir atturēti 5612 cilvēki.

Kopš ārkārtējās situācijas ieviešanas humānu apsvērumu dēļ valsts robežas šķērsošana nav liegta 115 cilvēkiem, savukārt kopumā pērn un šogad aizturēts 467 valsts robežu nelikumīgi šķērsojis trešo valstu pilsoņi.

Ņemot vērā pastiprinātu nelegālās imigrācijas spiedienu, Latvijas valdība Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novados, kā arī Daugavpilī izsludinājusi ārkārtējo situāciju. Vasarā valdība to izsludināja pērn no 11. augusta un vēlāk tā pagarināta līdz šī gada 10. maijam.

Baltkrievijas diktatora Aleksandra Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukuma ietvaros kopš pagājušā gada pavasara notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem nelegālo imigrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

Kopš pagājušā gada 13.decembra vērojams paaugstināts migrantu spiediens uz Latvijas robežu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu