O, 29.11.2022.

Dailes teātris izrādi ar Malkoviča piedalīšanos turpinās bez finansējuma no Krievijas fonda "Territory"

Apollo.lv
Dailes teātris izrādi ar Malkoviča piedalīšanos turpinās bez finansējuma no Krievijas fonda "Territory"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Džons Malkovičs
Džons Malkovičs Foto: Jordan Strauss/AP

Dailes teātris paziņo, ka turpinās darbu pie izrādes "Kokvilnas lauku vientulībā" bez finansējuma no Krievijas fonda "Territory". 

Dailes teātris informē: "Projekta pirmo fāzi šī gada janvārī, proti, dekorāciju ražošanu un pirmā mēģinājuma perioda mākslinieciskās izmaksas līdzfinansēja laikmetīgās mākslas attīstības fonds "Territory" no Krievijas, ar ko pagājušajā gadā vienojāmies par kopprodukciju. Šis posms ir noslēdzies. Mēģinājumus pēc plāna ir paredzēts atsākt maija sākumā."

"No 1. marta skatītāju skaits Dailes zālē netiek ierobežots. Apkopojot biļešu ieņēmumus un redzot lielo skatītāju interesi par projektu, varam prognozēt, ka būsim spējīgi projektu finansēt tikai ar mūsu pašu ienākumiem no biļešu tirdzniecības. Patlaban nav iemeslu, lai pirmizrāde maija beigās būtu finansiāli apdraudēta," par finansēšanas plāniem vēstī teātris. 

"Izrādes režisors T. Kuļabins patlaban strādā Prāgā, un maijā viņam ir plānots turpināt darbu Dailē pie "Kokvilnas lauku vientulībā". Šonedēļ mākslinieciskā komanda, ieskaitot atslēgas personas šajā projektā, aktieri Dž. Malkoviču un I. Dapkunaiti un režisoru T. Kuļabinu, lems, kā strādāt tālāk, lai projektu varētu veiksmīgi pabeigt," informē teātris. 

Teātris negrasās mainīt izrādes plānus: "Esam pārliecināti, ka lieliski iecerētais starptautiskais projekts ar Dž. Malkoviču un I. Dapkunaiti galvenajās lomās notiks kā plānots. Biļešu tirdzniecība uz papildu vietām, kas būs pieejamas, pateicoties ierobežojumu atcelšanai, tiks sākta, kad būs pilnībā apzināti projekta īstenošanas nosacījumi."

"Un ir tikai pašsaprotami, ka mēs nepieļausim neviena mākslinieka vai kopprodukcijas partnera sadarbību ar mūsu teātri, ja viņš atbalsta Krievijas īstenoto karu Ukrainā," ziņojumu noslēdz Dailes teātris. 

Atgādinām, ka šā gada maijā Dailes teātrī būs skatāma izrāde "Kokvilnas lauku vientulībā" ar pasaulslavenajiem aktieriem Džonu Malkoviču un Ingeborgu Dapkunaiti. 

 

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu