ASV Valsts departaments izveido nodaļu Krievijas kara noziegumu dokumentēšanai Ukrainā

FOTO: smolaw/shutterstock

ASV Valsts departaments otrdien, 17. maijā, paziņoja par jaunas nodaļas izveidošanu, lai pētītu, dokumentētu un publiskotu Krievijas kara noziegumus Ukrainā.

Jaunā nodaļa ar nosaukumu "Konflikta observatorija" ("Conflict Observatory") "savāks, analizēs un padarīs plaši pieejamus pierādījumus par Krievijas izdarītiem kara noziegumiem un citām zvērībām Ukrainā," paziņoja Valsts departaments.

Nodaļa vāks publiski un komerciāli pieejamu informāciju, tostarp sociālajos medijos un komerciālo satelītu attēlos redzamo, izmantošanai civilprāvās un kriminālprāvās tagad un nākotnē.

Gandrīz trīs mēnešus pēc Krievijas pilna apjoma iebrukuma Ukrainā Kijiva ir paziņojusi par tūkstošiem iespējamu kara noziegumu lietu. Bēdīgi slavenākās no tām ir par civiliedzīvotāju slepkavībām Bučas pilsētā pie Kijivas.

"Konflikta observatorija" izveidos tiešsaistes platformu, "lai palīdzētu atspēkot Krievijas dezinformācijas centienus un izgaismot pārkāpumus", paziņoja Valsts departaments.

"Konflikta observatorijā" kopīgi dabosies Valsts departaments, kartēšanas programmatūras kompānija ESRI, Jeila Universitātes Humanitāro pētījumu laboratorija, Smitsona institūta Kultūras glābšanas iniciatīva, un uzņēmums "PlanetScape Ai", kas apvieno uz mākslīgā intelekta bāzētu analīzi ar satelītu attēliem un citiem datiem.

Aktuālākās ziņas