C, 29.09.2022.

Septembrī visiem skolēniem Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs pusdienas būs par brīvu

LETA
Septembrī visiem skolēniem Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs pusdienas būs par brīvu
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: PJjaruwan/Shutterstock

Ceturtdien, 18. augustā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja atbalstīja lēmumu septembrī piešķirt brīvpusdienas visiem skolēniem Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs.

Iepriekš Rīgas dome jau lēma, ka daļai vecāku par bērna pusdienām izglītības iestādē nāksies piemaksāt aptuveni pusi no ēdināšanas maksas jeb aptuveni 1 eiro dienā, kamēr daļai bērnu tiks saglabātas brīvpusdienas.

Minētais lēmums - ieviest līdzmaksājumu vecāko klašu skolēniem - būs spēkā no oktobra.

Septembrī tiks slēgti līgumi ar vecākiem par līdzmaksājumiem, kā arī tiks pabeigta sistēma, kas ļaus sekot līdzi tam, kurš ir samaksājis par pusdienām.

Šodien komiteja arī atbalstīja maksas par pusdienām paaugstināšanu no 2 eiro līdz 2,15 eiro.

Visu sociāli jutīgo iedzīvotāju kategoriju - mazturīgo, trūcīgo, daudzbērnu ģimeņu bērniem, kā arī bērniem invalīdiem un bāreņiem - brīvpusdienas tiks saglabātas.

Tāpat pilnībā no valsts un pašvaldības budžeta tiks finansēta 1.-4. klašu bērnu ēdināšana.

Rīgas domes opozīcijas frakcijas "Saskaņa" deputāti rosināja nodrošināt brīvpusdienas līdz gada beigām visiem Rīgas skolēniem.

"Saskaņa" norāda, ka tuvojošās krīzes apstākļos nav pieļaujama maksas ēdināšanas ieviešana skolās. "Saskaņas" ieskatā Rīgas dome varot un tai esot jāatrod veids, kā saglabāt bezmaksas ēdināšanu.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu