"Krievijas ekonomika smok." Francijas premjere atzinīgi vērtē sankcijas

LETA
"Krievijas ekonomika smok." Francijas premjere atzinīgi vērtē sankcijas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: alexkich/Shutterstock

Krievijas ekonomiku smacē Rietumu piemērotās sankcijas, tās ir jāsaglabā, pirmdien, 3. oktobrī, sacīja Francijas premjerministre Elizabete Borne.

"Mūsu mērķis jau no paša sākuma bijis viens: padarīt kara izmaksas Krievijai nepanesamas, smagi iedragāt tās ekonomiku, lai neļautu tai finansēt uzbrukumu," Francijas parlamentā sacīja Borne.

"Maskava cenšas saglabāt savu ilūziju. Taču fakti ir skaidri.

Krievijas propagandai nevajadzētu mūs maldināt. Krievijas ekonomika smok," noradīja premjere.

Bornes izteikumi daļēji bija mērķēti opozīcijai, tai skaitā galēji labējai Nacionālajai apvienībai, kas agrāk saņēmusi aizdevumus no Krievijas bankām, un partijas faktiskā līdere Marina Lepēna tikusi iemūžināta fotogrāfijā, spiežot roku Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Nacionālās apvienības līderi centušies izmanto savā labā enerģētikas krīzi, ko daļēji veicinājušas Rietumu sankcijas pret Krieviju.

"Atteikšanās no sankcijām būtu atteikšanās no Ukrainas. Tā būtu atteikšanās no mūsu vērtībām. Tā būtu pakļaušanās Krievijai. Francija, patriotisms, nozīmē nepamest, nepadoties, nepakļauties," sacīja Borne.

"Šīs sankcijas darbojas neatkarīgi no tā, vai tās patīk vai nepatīk tiem, kuri slēpj savu aizraušanos ar Krievijas imperiālismu ar apgalvojumiem par patriotismu," viņa piebilda.

Premjerministre arī paziņoja, ka mājsaimniecības, kas uzņem ukraiņu bēgļus, saņems valsts pabalstu līdz 200 eiro mēnesī, sākot no novembra beigām.

Borne sacīja, ka Francijā uzņemti vairāk nekā 100 000 ukraiņu, tai skaitā 19 000 bērnu, kas tagad apmeklē franču skolas.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu