T, 31.05.2023.

Pagājušajā nedēļā Latvijā laboratoriski apstiprināti četri gripas gadījumi

LETA
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Spotmatik Ltd/shutterstock

Aizvadītajā nedēļā Latvijā saņemti ziņojumi par četriem stacionētiem pacientiem, kuriem laboratoriski apstiprināta gripa, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Pagājušajā nedēļā saņemta informācija no 42 ģimenes ārstu praksēm, kurās no kopējā tajās vērsušos pacientu skaita 25% bija pacienti ar elpceļu infekcijām.

Ģimenes ārstu prakses ziņoja par sešiem klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem Rīgā un vienu - Jelgavā. Vēl 45 pacientiem tika konstatēta pneimonija jeb vidēji 59,6 uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 55,7 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Augstāka saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam - 227,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Ar sūdzībām par akūtām augšējo elpceļu infekciju simptomiem pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs vērsušies 1470 pacienti jeb vidēji 1948 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 1916,2 uz 100 000 iedzīvotāju.

No monitoringā iesaistītām stacionārām ārstniecības iestādēm kopumā ziņots par četriem stacionētiem gripas gadījumiem. SIA "Jēkabpils reģionālā slimnīca" ziņojusi par vienu stacionētu pacientu ar gripu piecu līdz 14 gadu vecuma grupā un VSIA "Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca" ziņojusi par diviem laboratoriski apstiprinātiem gripas gadījumiem 15 līdz 64 gadu vecuma grupā un vienu gadījumu vecuma grupā virs 65 gadiem.

Kopā no monitoringa iesaistītājām slimnīcām saņemts 101 ziņojums par stacionētajiem pacientiem ar Covid-19 infekciju, kamēr nedēļu iepriekš bija 151 ziņojums.

SPKC norāda, ka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dati tiek analizēti citā griezumā, proti, gripa, Covid-19 un respiratori sincitiala vīrusa infekcija (RSV) ir apvienotas zem smagu akūto respiratoru infekciju (SARI) uzraudzības un ziņošana notiek, izmantojot Stacionāro ārstniecības iestāžu resursu informācijas sistēmu (SAIRIS).

Saskaņā ar SAIRIS datiem PSKUS aizvadītajā nedēļā kopā stacionēti 862 pacienti, no kuriem 14 bija ar SARI.

Tikmēr 14 pacienti tika testēti uz SARS-CoV-2 vīrusu, no kuriem seši jeb 42,9% bija pozitīvi. Savukārt Intensīvas terapijas nodaļā netika stacionēts neviens SARI pacients, bet ir reģistrēti trīs nāves gadījumi pacientiem ar SARI.

Savukārt vispārējās izglītības iestādes apmeklēja vidēji 90,3% skolēnu un pirmsskolas iestādes

apmeklēja vidēji 64,9% reģistrēto bērnu, kamēr nedēļu iepriekš pirmsskolas iestādes apmeklēja vidēji 56,2%. Iepriekšējā nedēļā dati no vispārējām izglītības iestādēm netika saņemti sakarā ar skolēnu rudens brīvlaiku.

SPKC atgādina, ka vislabākā aizsardzība pret gripu un gripas izraisītām komplikācijām ir vakcinācija. Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē.

Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu