VIDEO Skandāls uz futbola lielās skatuves: Tiesneša neizdarība noved pie svarīga "City" vārtu guvuma

Mančestras "City" futbolisti
Mančestras "City" futbolisti Foto: AFP / Scanpix

Pamatīgu diskusiju publiskajā telpā izraisījis Kevina de Breines vārtu guvums UEFA Čempionu līgas pusfināla mačā pret Madrides "Real".

Jau vēstīts, ka pusfināla pirmajā mačā otrdien Madridē komandas cīnījās neizšķirti 1:1 (1:0).

Pirmajā puslaikā vārtus guva madridieši, 36. minūtē ar netveramu sitienu izceļoties Vinisiusam Žunioram, bet 67. minūtē pēc Ilkaja Gindoana piespēles Kevins de Breine ar tālu sitienu vienā pieskārienā pārspēja savu līdz tam lieliski spēlējušo tautieti Tibo Kurtuā.

Tieši de Breines vārtu guvums izraisīja plašu ažiotāžu, jo bumba iepriekš pabija ārpus laukuma, bet pārkāpums netika fiksēts.

"Bumba bija atstājusi laukumu. To pierāda tehnoloģijas, un nesaprotu, kādēļ to nepārbaudīja ar video tiesneša asistenta (VAR) sistēmu," pēc spēles teica Ančeloti, kurš pēc Breines gūtajiem vārtiem par strīdu ar ceturto tiesnesi saņēma dzelteno kartīti. "Tiesnesis šodien daudzām lietām nepievērsa nepieciešamo uzmanību."

CBS futbola eksperte un bijusī tiesnese Kristīna Unkela skaidroja, ka pēc vārtu guvuma bumbas nonākšanu ārpus laukuma vairs neesot bijis iespējams apskatīt, jo tā epizode vairs nebūtu attiecināma uz vārtu gūšanas brīdi.

"Pat ja bumba bija ārpus laukuma, šo epizodi nevarēja pārskatīt ar VAR," sacīja Unkela.

Atbildes mačs notiks nākamajā trešdienā Mančestrā, uzvarētājai divu maču summā iekļūstot finālā.

Par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies divas Milānas komandas "AC Milan" un "Inter".

Šosezon fināls plānots 10.jūnijā Stambulā, Turcijā.

Iepriekšējās sezonas finālā Parīzē Madrides "Real" ar 1:0 pārspēja "Liverpool".