Rodions Kurucs: Pret Franciju parādījām savas priekšrocības. Arī pret Kanādu tas būs svarīgs faktors

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Latvijas vīriešu basketbola izlases spēlētājs Rodions Kurucs
Latvijas vīriešu basketbola izlases spēlētājs Rodions Kurucs Foto: Paula Čurkste/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlases spēle aizsardzībā būs svarīgs faktors, lai pacīnītos par uzvaru mačā pret Kanādu, sarunā ar aģentūru LETA izcēla Latvijas izlases spēlētājs Rodions Kurucs.

Latvijas basketbola izlase otrdien Džakartā Pasaules kausa finālturnīra trešajā spēlē ar Kanādu cīnīsies par pirmo vietu H apakšgrupā. Mača sākums plkst.16.30 pēc Latvijas laika.

"Mūsu uzdevums spēlei pret Kanādu ir sagatavoties pēc iespējas labāk, lai laukumā varētu maksimāli apgrūtināt viņu dzīvi. Esam noskatījušies visus video un izpētījuši viņus. Centīsimies parādīt pret Kanādu vairāk pretestības nekā tas izdevās francūžiem," teica Kurucs.

"Mūsu priekšrocības būs mobilitāte, tālmetieni un aizsardzība. Iepriekšējā spēlē to parādījām un arī šajā mačā tas būs svarīgs faktors, jo kanādiešiem nav daudz metēju. Viņi visi iet caurgājienos, tāpēc mums visiem kopā vajadzēs vienam otram palīdzēt aizsardzībā," turpināja basketbolists.

Svētdien Latvija ar 88:86 pārspēja Franciju, liedzot olimpiskajiem vicečempioniem turpināt cīņu par Pasaules kausa godalgām. Kurucs norādīja, ka jau nākamajā dienā emocijas bija norimušās un koncentrēšanās pilnībā tika pievērsta nākamajai spēlei pret Kanādu.

Pēc mača pret Franciju Latvijas izlases treneris Luka Banki paslavēja abu brāļu Kurucu paveikto spēlē. Rodions Kurucs, pavadot laukumā 30 minūtes, atzīmējās statistikā ar diviem punktiem, taču viņš norādīja, ka daļu no viņa paveiktā laukumā statistikā nevar attēlot.

"Mums abiem bija citādāks uzdevums tajā mačā. Neteiktu, ka vienmēr tādi esam, taču šoreiz bija konkrētas lietas. Nezinu par Artūra uzdevumiem, bet man katru spēli ir arī jāsedz aizsardzībā vienu no labākajiem komandas spēlētājiem, jāmēģina viņu provocēt un atņemt bumbu, padarīt viņu dzīvi grūtāku," skaidroja Kurucs.

Latvija un Kanāda jau iekļuvušas otrā posma L apakšgrupā, kur viena no pretiniecēm būs Spānija, bet otrā noskaidrosies trešdien Brazīlijas un Kotdivuāras mačā. Otrā posma spēles notiks piektdien un svētdien.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim notiks Indonēzijā, Japānā un Filipīnās.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Uz augšu