VIDEO Lietuvas basketbola zvaigzni sasmīdina jautājums par Latviju (2)

Foto: Ekrānuzņēmums no video

Lietuvas izlases basketbolists Jons Valančūns pēc uzvaras pār Slovēnijas izlasi pēcspēles preses konferencē saņēmis asprātīgu jautājumu par Latviju.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu basketbola izlases pretiniece sestdien Manilā Pasaules kausa cīņā par piekto vietu būs Lietuva.

Lietuva šodien ar 100:84 (33:21, 20:22, 22:20, 25:21) pieveica Slovēniju.

Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālists Reinis Ošenieks pēc Lietuvas uzvaras pār Slovēniju ar humora devu uzdeva jautājumu lietuviešu milzim: "Vai uz šīs planētas ir kāds spēlētājs, kuru tu visvairāk ienīsti, un kāpēc tas ir latvietis?"

Valančūns uzreiz sasmējās.

"Tas ir joks, vai ne? Es ceru, ka tas ir joks!" smejas Lietuvas basketbolists.

Žurnālists apstiprināja, ka tas bija domāts kā joks.

VIDEO: LTV žurnālista jautājums Valančūnam

Lūgts raksturot nākamos pretiniekus, Valančūns atzīmēja, ka Latvijas izlase spēlē līdzīgu basketbolu Lietuvas demonstrētajam.

"Viņiem ir mērķis, viņi cīnās kopā, labi piespēlē, palīdz viens otram. Viņiem ir laba "komandas ķīmija". Tas ir viņu galvenais spēka avots," uzsvēra Valančūns. "Pat ja viņiem nespēlē labākais spēlētājs Kristaps Porziņģis, viņi spēlē brīnišķīgu basketbolu."

"Latvieši ir pierādījuši, ka ir patiešām spēcīga komanda. Spēle ar viņiem nebūs viegla.

Viņi ir tādi paši kā mēs - cīnās par savu valsti, atdod sevi visu laukumā un nepadodas. Tas būs lielisks mačs.

Mēs cīnīsimies," interesantu cīņu solīja centra spēlētājs, piebilstot, ka viņam patīk Latvijas komanda un viņš to respektē par to, cik tālu latvieši ir tikuši.

Lietuviešus arēnā atbalstīja arī uz Manilu aizbraukušie latviešu līdzjutēji.

"Es dzirdēju latviešus atbalstām mūs un skandējam "Lietuva, Lietuva!" Mēs esam kaimiņi, un tas bija lieliski - dzirdēt, ka mūs atbalsta," par atbalstu teica Valančūns, piebilstot, ka divas Baltijas valstis jau ir labāko sešiniekā pasaulē un spēlē labu basketbolu.

Pasaules kausa finālturnīrs noslēgsies 10.septembrī.

VIDEO: Preses konference pēc Lietuvas uzvaras pār Slovēniju

Uz augšu