Žagars: Strēlnieks ļoti palīdzēja mazajiem spēlētājiem

LETA
Artūrs Žagars
Artūrs Žagars Foto: FIBA.com

Jāņa Strēlnieka klātbūtne Pasaules kausa finālturnīrā ļoti palīdzēja saspēles vadītājiem un uzbrūkošajiem aizsargiem, atzina Latvijas basketbola izlases saspēles vadītājs Artūrs Žagars.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu basketbola izlase sestdien Manilā Pasaules kausa mačā par piekto vietu ar rezultātu 98:63 uzvarēja Lietuvu. Žagars šajā mačā atdeva 17 rezultatīvas piespēles - visvairāk pasaules čempionātu vēsturē kopš šīs statistikas uzskaites.

"Es tikai piespēlēju un mani komandas biedri meta iekšā. Protams, esmu pateicīgs, bet tas, ka noslēdzām turnīru piektajā vietā, ir svarīgāk nekā tas, ka laboju rekordu," pēcspēles preses konferencē teica Žagars.

"Spēlēju daudz "pick and roll", vienkārši mēģināju uzticēties saviem instinktiem un redzēt brīvo spēlētāju, kurš iemetīs. Varbūt man šodien vienkārši paveicās," secināja basketbolists.

Gatavojoties finālturnīram, treneris Luka Banki bija prasīgs pret Žagaru, liekot noprast, ka viņu neapmierina basketbolista sniegumu, taču pats saspēles vadītājs to noliedza.

"Viņš gatavoja mani jau no paša sākuma. Treniņos tika teikts, ka nevienam nekas nav garantēts. Pēdējie pieci gadi man bijuši nekādi, izņemot pēdējo, tāpēc esmu gandarīts," atzina basketbolists.

Latvijas izlasei Pasaules kausa finālturnīrā līdzās bija arī pieredzējušais saspēles vadītājs Strēlnieks, kurš gan traumas dēļ nespēlēja un bija ka palīgs komandai. Žagars atklāja, ka Strēlnieks viņam padomus devis kvalifikācijas ciklā un tagad arī finālturnīrā.

"Kad bijām puslaiku pārtraukumos, viņš ar mani dalījās savā skatījumā uz spēli. Pateica, kā viņam šķiet, kur varu vairāk uzbrukt, kur vairāk saasināt vai atdot piespēli un kā man kā saspēles vadītājam būtu jādara labāk. Protams, tas palīdz un ir ļoti noderīgi, ne tikai man, bet arī Kristeram Zorikam. Mazo spēlētāju pozīcijām viņa klātbūtne noteikti palīdzēja," uzsvēra Žagars.

Svētdien finālā tiksies Vācija un Serbija, bet par bronzas medaļām spēlēs ASV un Kanāda.

Uz augšu