Biatlonisti Rastorgujevs un Sabule finišē 20. vietā Pasaules kausa posmā jaukto pāru stafetē

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs.
Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs. Foto: Ieva Lūka/LETA

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Annija Keita Sabule sestdien Zviedrijā Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā jaukto pāru stafetē ierindojās 20. vietā.

Pirmo vietu izcīnīja Zviedrijas duets Hanna Ēberja un Sebastians Samuelsons, kuri finišēja pēc 37 minūtēm un 46,9 sekundēm.

Otro vietu ieņēma norvēģi Sturla Holma Lēgreids un Jūne Arnekleiva, zaudējot uzvarētājiem 13,8 sekundes, kamēr labāko trijnieku noslēdza francūži Florāns Klods un Žilija Simona, kuri ar diviem Kloda nopelnītajiem soda apļiem piekāpās Zviedrijas duetam 42,2 sekundes.

Pirmajā šaušanā guļus Rastorgujevs sašāva visus piecus mērķus, bet otrajā šaušanā stāvus viņam nācās izmantot divas rezerves patronas, lai aizvērtu visus piecus mērķus. Pēc tam trasē devās Sabule, kura pirmajā šaušanā sašāva visus mērķus, bet otrajā izmantoja vienu rezerves patronu.

Atgriežoties trasē otro reizi, Rastorgujevs atkal nekļūdīgi sašāva mērķus guļus, kamēr pēc šaušanas stāvus viņam nācās slēpot vienu soda apli.

Sabule pirmspēdējā šaušanā izmantoja vēl vienu rezerves patronu, lai izvairītos no soda apļiem, un noslēdzošajā ugunslīnijā viņai nācās izmantot vēl trīs rezerves patronas.

Latvijas duets finišā atpalika no Zviedrijas biatlonistiem četras minūtes un 31,1 sekundi.

Rastorgujevs un Sabule 24 pāru konkurencē startēja ar desmito numuru.

Sestdien vēl plkst.15.50 jauktajā stafetē 22 kvartetu vidū būs arī latvieši Renārs Birkentāls, Aleksandrs Patrijuks un māsas Sanita un Sandra Buliņas, startējot ar 22.numuru 22 kvartetu vidū. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Šosezon Pasaules kausā plānotas vēl tikai divas jauktās stafetes - 20.janvārī Antholcā un 3.martā Holmenkollenā.

Pagājušo sezonu triumfāli pabeidza Latvijas duets Rastorgujevs un Baiba Bendika, kura gatavojas startēt vismaz vienās Pasaules kausa sezonas pirmā posma sacensībās, bet ne jauktajās stafetēs. Čehijas trasē Nove Mesto viņi jauktajā pāru stafetē ieņēma trešo vietu.

Par Pasaules kausa uzvarētājiem jauktajā pāru stafetē pērnajā sezonā kļuva Francijas biatlonisti, kuri tāpat kā tuvākie sekotāji norvēģi uzvarēja divās no četrām sacensībām. Turklāt Francija abas reizes uzvarēja jauktajā stafetē, bet norvēģi - jauktajā pāru stafetē.

Pasaules čempionātā abās jauktajās stafetēs uzvaru svinēja norvēģi.

Svētdien gan vīrieši, gan sievietes dosies individuālajā distancē, 29.novembrī 4x6 kilometru stafeti veiks sievietes, bet dienu vēlāk 4x7,5 kilometru stafetē sacentīsies vīrieši. Decembra pirmajā dienā sievietes sacentīsies sprintā, 2.decembrī sprinta sacensības būs vīriešiem, bet 3.decembrī notiks iedzīšanas sacensības.

Šosezon Pasaules kausa seriālā būs deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim notiks Slovākijas trasē Osrblī.