Latvijas U-20 hokejistu nākamā pretiniece Kanāda čempionātu sāk ar uzvaru

Dans Ločmelis.
Dans Ločmelis. Foto: AFP/SCANPIX

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlases nākamā pretiniece Kanāda otrdien pasaules junioru čempionāta pirmajā spēlē tika pie panākuma, kamēr citā mačā uzvaru svinēja Slovākijas hokejisti.

A grupas mačā kanādieši ar rezultātu 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) apspēlēja Somiju.

Kanādu pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja Neits Danielsons, bet otrā perioda vidū pārsvaru dubultoja Ouens Alards. Somiem izdevās samazināt deficītu apmēram četras minūtes līdz otrās trešdaļas izskaņai, kad vairākumā precīzs bija Aleksanteri Kaskimeki.

Trešā perioda ievadā divu vārtu pārsvaru kanādiešiem atjaunoja Maklins Selebrīni, kamēr divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām 4:1 panāca Metjū Patrass.

Pamatlaika pirmspēdējā minūtē Jere Lasila guva otros Somijas vārtus, taču pēdējā minūtē, kad somi bija nomainījuši vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Maveriks Lamurē raidīja ripu tukšos Somijas vārtos, panākot 5:2.

Latvija, kas otrdien vēl plkst.20.30 spēkosies ar mājinieci Zviedriju, trešdien turnīra otrajā spēlē tiksies ar Kanādas hokejistiem.

Savukārt B grupas mačā Slovākija ar rezultātu 6:2 (0:1, 2:0, 4:1) pārspēja Čehiju.

Uzvarētāju labā divus vārtus guva Servacs Petrovskis, kamēr pa reizei pretinieku vārtsargu pārspēja Maksims Štrbāks, Boriss Žabka, Peters Repčiks un Samuels Honzeks. Čehijas vienībā ar precīziem metieniem izcēlās Matiašs Šapovalivs un Dominiks Rimons.

Citā B grupas spēlē ASV hokejisti ar 4:1 (0:0, 3:0, 1:1) guva panākumu pār Norvēģiju.

Amerikāņus otrās trešdaļas vidū vadībā izvirzīja Džimijs Snagerads, kamēr perioda turpinājumā pēc diviem Gevina Brindlija vārtiem rezultāts jau bija 3:0 ASV labā.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā norvēģi guva vārtus mazākumā, precīzam esot Peteram Vesterheimam, taču īsi pēc tam vairākumu izmantoja Īzaks Hovards un atguva ASV trīs vārtu pārsvaru.

Latvijas U-20 hokeja izlases pretinieces pasaules čempionāta A apakšgrupā būs Kanāda, Zviedrija, Somija un Vācija, kamēr B grupā tiksies ASV, Norvēģija, Slovākija, Čehija un Šveice. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektajā vietā esošā komanda aizvadīs vienu spēli par palikšanu elitē.

Šogad pasaules čempionātā drīkst piedalīties 2004.gada dzimušie un jaunāki spēlētāji. Meistarsacīkstes no 26.decembra līdz 5.janvārim norisinās Gēteborgā.