Azerbaidžānā turpinās represijas pret neatkarīgajiem medijiem (1)

LETA
Foto: environmentalistt/Shutterstock

Azerbaidžānai turpinot represijas pret neatkarīgajiem medijiem, varasiestādes aizturējušas sešus prezidenta Ilhama Alijeva valdībai kritiski noskaņota medija darbiniekus, ceturtdien paziņoja tā galvenā redaktore.

Varasiestādes Azerbaidžānā pēdējo mēnešu laikā pastiprinājušas represijas, arī aizturējušas žurnālistus, kas ziņojuši par korupciju augstākajos varas ešelonos.

Cilvēktiesību aizsardzības organizācijas Azerbaidžānu jau labu laiku kritizē par opozīcijas plašsaziņas līdzekļu un neatkarīgās žurnālistikas apspiešanu.

Trešdien policija pārmeklēja medija "Toplum TV" birojus, ziņu aģentūrai AFP pastāstīja galvenā redaktore Hadidža Ismailova.

"Policija aizturēja sešus "Toplum TV" darbiniekus... un politisko aktīvistu Akifu Gurbanovu, rīcību skaidrojot ar nepatiesiem apgalvojumiem par nelikumīgu ārvalstu valūtas tirdzniecību," sacīja Ismailova. "Notiekošajam nav saprātīga izskaidrojuma. Šķiet, valsts grib pilnībā likvidēt neatkarīgos plašsaziņas līdzekļus, lai kritiskiem viedokļiem vairs nepaliktu nekādu platformu."

Baku tiesai 48 stundu laikā ir jāpieņem lēmums par viņu pirmstiesas apcietinājumu.

Azerbaidžānas Iekšlietu ministrija apstiprināja, ka ir veikta kratīšana "Toplum TV" birojos.

Kopš novembra Azerbaidžānā ir aizturēti vēl vismaz desmit žurnālisti.

Ismailova ir godalgota pētnieciskā žurnāliste un korupcijas apkarotāja.

2015.gada septembrī viņa tika notiesāta uz septiņarpus gadiem cietumā saistībā ar apsūdzībām korupcijā. Spriedums izsauca starptautisku nosodījumu.

2016.gada maijā reālais cietumsods tika aizstāts ar nosacītu sodu.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu