T 14.04.2021.

Foto: Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa pulcē lielu pulku interesentu

FOTO: Valsts kanceleja

Valsts prezidenta Andra Bērziņa un citu amatpersonu dalība ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa izraisīja plašu rīdzinieku un pilsētas viesu interesi, novēroja aģentūra LETA.

Ziedu nolikšanas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa apmeklēja dažāda gadagājuma un tautību cilvēki. Pasākumu bija ieradušies vērot arī ārvalstu viesi, kas fotokamerās un mobilajos telefonos iemūžināja šo valsts proklamēšanas gadskārtas svinību tradīciju.

Kāda vecāka gada gājuma kundze ceremonijas laikā dāvāja klātesošajiem latviešu literatūras grāmatas.

Pēc tam, kad valsts amatpersonas bija nolikušas ziedus, šo procesu veica arī sanākušie tautas pārstāvji, Brīvības pieminekļa pakāji noklājot pilnu ar ziediem.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas Republikas proklamēšanas 94. gadskārta Rīgā šodien tiks svinēta ar daudzveidīgiem pasākumiem - Nacionālo bruņoto spēku vienību militāro parādi, svētku koncertiem, kinoseansiem, izstādēm un tradicionālo svētku uguņošanu 11. novembra krastmalā.

Svētku dienas rīts šodien plkst.9 sākās ar dievkalpojumu Doma baznīcā, bet plkst.14 notiks Nacionālo bruņoto spēku vienību militārā parāde 11.novembra krastmalā. Visos šajos pasākumos piedalīsies arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, kā arī Saeimas deputāti. Prezidents plkst.14 teiks uzrunu svinīgajā Nacionālo bruņoto spēku parādē.

Visas dienas gaitā gan kultūras centros, gan dievnamos rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt svētku koncertus.