«Plus punktam» pasludināta maksātnespēja

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Mazumtirdzniecības uzņēmumam SIA «Plus punkts» Ogres rajona tiesā ir pasludināta maksātnespēja, liecina ieraksts Maksātnespējas reģistrā.

Kā liecina ieraksts Tiesu informatīvajā sistēmā, maksātnespējas process tika pasludināts 23.oktobrī. Tagad kreditoru prasījumi pret parādnieku iesniedzami administratoram viena mēneša laikā no šodienas, 25.oktobra.

Par uzņēmuma maksātnespējas procesa administratori ir iecelta Maija Stoļarova.

Kā aģentūrai LETA norādīja tiesā, ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsās pats uzņēmums.

Tomēr tiesā nākamnedēļ, 29.oktobrī, tiks skatīts SIA «Upīša centrs» pieteikums par «Plus punkta» maksātnespēju.

«Plus punkta» valdes locekle Tatjana Takčidi jau pirms mēneša informēja, ka, pamatojoties uz to, ka uzņēmums ir novests līdz bankrotam, tiek gatavots «Plus punkta» maksātnespējas pieteikums.

Jau ziņots, ka šī gada 28.augustā «Plus punkts» nonāca atpakaļ pie iepriekšējā īpašnieka «Ibofa Establishment», liecina «Firmas.lv» informācija. Tad reģistrētas arī izmaiņas valdes sastāvā. No 28.augusta par vienīgo valdes locekli kļuvusi Takčidi, nomainot līdzšinējo valdes priekšsēdētāju Svetlanu Kiseļovu un valdes locekli Raiti Kvēpu.

Septembrī «Plus punkta» veikalos atkal tika apturēta e-talonu tirdzniecība, kā arī preses izdevumu piegādes, jo uzņēmums atkārtoti nav nokārtojis finansiālās saistības pret pakalpojumu sniedzējiem. Kopējā parādsaistību summa, ko «Plus punkts» ir parādā uzņēmumiem «Preses serviss» un «Rīgas kartes», varētu būt mērāma ap 200 000 latu.

«Plus punkta» peļņa 2011.gadā bija 358 828 lati, bet 2010.gadā - 3035 lati. Savukārt «Plus punkta» apgrozījums 2011.gadā saruka par 4,7% - no 23,98 miljoniem latu 2010.gadā līdz 22,84 miljoniem latu 2011.gadā, liecina «Firmas.lv» informācija. Dati par «Plus punkta» 2012.gada finanšu rādītājiem nav pieejami.

«Plus punkts» dibināta 1996.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 1 572 594 lati.

Uz augšu