Dombrovskis emocionālā uzrunā vēršas pie EP deputātiem (281)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP/Scanpix

Eiropa nevar atļauties zaudēt veselu paaudzi, tā savā uzrunā Eiropas Parlamentā (EP) pirms trīs stundu ilgas uzklausīšanas Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos norādīja pašreizējais EP deputāts Valdis Dombrovskis (V/ETP).

Dombrovskis emocionālā uzrunā klātesošajiem atgādināja, ka dzimis aiz Dzelzs priekškara un Latvijai 50 gadus bija liegts būt daļai no Eiropas. Tāpat Latvijai visu šo laiku bija liegtas pamata demokrātijas tiesības un brīvība, norādīja deputāts.

«Pirms 25 gadiem krita Dzelzs priekškars, veidojot ceļu miermīlīgām demokrātiskām pārmaiņām mūsu kontinentā. Tas ļāva Latvijai pievienoties Eiropas Savienībai (ES),» sacīja Dombrovskis, norādot, ka tieši šī iemesla dēļ tic Eiropas idejas spēkam.

Tomēr, runājot par problēmām, ar kurām Eiropai ir jāsaskaras, deputāts atzina, ka Eiropas atlabšana ir trausla, turklāt bezdarba līmenis eirozonā joprojām pārsniedz 11%.

«Jauniešu bezdarbs ievērojami pārsniedz 20%, un gandrīz 16% no visiem eiropiešiem, kuri ir vecumā no 15-29 gadiem, ir vai nu bez darba, vai nemācās, vai nepilnveido savas zināšanas. Eiropa nevar pieļaut zaudēt veselu paaudzi.»

Kā iespējamo risinājumu viņš minēja augstas kvalitātes investīcijas, kas ļautu nodrošināt stabilu izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.

«Ņemot vērā, ka es pats esmu divas reizes ievēlēts kā EP deputāts, mani nav jāpārliecina par EP nozīmīgo lomu ES lēmumu pieņemšanā un ikdienas dialoga ar Eiropas iedzīvotājiem nodrošināšanu,» sacīja Dombrovskis, piebilstot, ka gadījumā, ja tiks ievēlēts par EK viceprezidentu, ir gatavs cieši sadarboties ar EP, tādējādi stiprinot politikas iniciatīvu un priekšlikumu demokrātisko leģitimitāti.

Jau ziņots, ka Dombrovska uzklausīšanā visvairāk jautājumu uzdos tieši Dombrovska pārstāvētā EPP partija. Desmit jautājumus uzdos sociāldemokrāti, savukārt Eiropas konservatīvo un reformistu grupa uzdos piecus jautājumus. Pārējām grupām atvēlēti divi līdz pieci jautājumi.

EP komitejas vērtēs kandidāta zināšanas un kompetenci piešķirtajā atbildības jomā, un pēc visu komisāru intervijām EP būs jālemj, vai atbalstīt EK sastāvu kopumā. Lai gan EP var balsot tikai par visu EK sastāvu kopumā, negatīvs vērtējums par kādu kandidātu var novest pie šī kandidāta atsaukšanas un aizvietošanas ar citu. Plānots, ka EP par jauno EK balsos 22.oktobrī plenārsesijā Strasbūrā.

Pirms uzklausīšanas komisāra amata kandidātam rakstiski jāatbild uz pieciem EP deputātu jautājumiem, savukārt par kandidāta portfeli atbildīgā EP komiteja vada trīs stundas garu jautājumu un atbilžu sēriju, kuras laikā tiek vērtētas kandidāta vispārējās zināšanas un kompetence ar portfeli saistītajos jautājumos.

EP deputāts Andrejs Mamikins («Saskaņa») aģentūrai LETA iepriekš prognozēja, ka Dombrovska personība un paveiktais Latvijas premjerministra amatā EP uzklausīšanā izraisīs virkni jautājumu. Viņš norādīja, ka EP sociāldemokrātu galvenie jautājumi būs saistīti ar Dombrovska sievai Ārijai Dombrovskai un viņa bijušās padomnieces vīram Indulim Bukanam piederošo firmu «Land Development». Tāpat viņš norādīja, ka Dombrovskis, būdams Latvijas premjerministrs, nevēlējās «nekādu sociālo dialogu».

«Saistībā ar to, ka viņš ir iespējamais viceprezidents, kurš būs atbildīgs par sociālo dialogu, tas ir viens no jautājumiem, kuru mēs viņam prasīsim. Protams, tiks runāts arī par separātiskajiem, citādi tos nevaru nosaukt, izteikumiem par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas. Šo frāzi var attaisnot kā neveiklu komunikāciju, taču tā aizvainoja vairākus EP deputātus, ne tikai no mūsu sociāldemokrātu grupas. Viņš joprojām pats par šo jautājumu nav izteicies. Tas ir nopietni,» uzskata Mamikins.

Savukārt EP deputāte Iveta Grigule (ZZS) aģentūrai LETA atzina, ka lūgusi viņas pārstāvēto Brīvības un tiešās demokrātijas Eiropas grupu (EFD) un tās līderi Naidželu Faridžu saudzēt Dombrovski viņa uzklausīšanas procedūrā EP.

«Esmu lūgusi Dombrovska kungu nemocīt, jo viņš ir labākais šobrīd pieejamais Latvijas kandidāts. Neskatoties uz to, ka pati esmu Dombrovski daudz kritizējusi, pašlaik viņu tiešām objektīvi vērtēju kā labāko iespējamo variantu Latvijai. Ja nebūtu Dombrovska, viņa vietā nāktu ne tādi,» izteicās Grigule.

Komentāri (281)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu