Rīgas domes ārkārtas sēdē lems par Ušakova atbrīvošanu no amata

Rīgas mērs Nils Ušakovs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Šodien plkst.15 sasaukta kārtējā ārkārtas Rīgas domes sēde, kurā tiks lemts par pašvaldības vadītāja Nila Ušakova (S) atbrīvošanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Ārkārtas sēde par Ušakova atlaišanu sasaukta pēc domes opozīcijas iniciatīvas. Pieprasījumu atbrīvot Ušakovu no amata parakstījuši deputāti no visām domes opozīcijas partijām.

VL-TB/LNNK frakcijas vadītājs Nauris Puntulis aģentūrai LETA iepriekš atgādina, ka jau pagājušajā nedēļā opozīcijas paraksti tika savākti, lai rosinātu Ušakova atbrīvošanu no amata, taču šis lēmumprojekts netika iesniegts, jo mērs pats sasauca sēdi par uzticības balsojumu sev. "Situācija ir mainījusies un Ušakovam ir jāseko Andra Amerika (GKR) piemēram un pašam jāatkāpjas no ieņemamā amata, jo tieši viņš ir "Rīgas satiksmes" kapitāldaļu turētāja pārstāvis un tieši viņam ir jāuzņemas politiskā atbildība. Ja Ušakovs nav gatavs šādam vīrišķīgam solim, mums jārosina viņa atbrīvošana," pauda Puntulis.

Kā ziņots, saistībā ar "Rīgas satiksmes" korupcijas skandālu pirmdien par atkāpšanos no amata paziņoja līdzšinējais Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR). Viņš skaidroja, ka šādu soli spēris, jo apstākļos, kad notiek izmeklēšana par konkrētiem likumpārkāpumiem Rīgas domē, viņa, Rīgas domes un partijas "Gods kalpot Rīgai" reputācija ir apdraudēta.

Rīgas domes opozīcija tikmēr uzskata, ka no amata būtu jāatkāpjas arī Ušakovam. Opozīcija jau pagājušajā nedēļā bija sākusi vākt parakstus par ārkārtas sēdes sasaukšanu par Ušakova atbrīvošanu no amata, taču viņš pats sasaucis sēdi par uzticības izteikšanu. Opozīcijai pametot sēdi, domes koalīcija - partiju "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai" deputāti - nobalsoja par uzticības izteikšanu Ušakovam, tādējādi viņam paliekot mēra amatā.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sagatavojusi likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu, kurš jau iesniegts izskatīšanai valdībā.

Uz augšu