C 22.10.2020.

Francija un Lielbritānija pastiprina drošības pasākumus mošejās

Ēģiptiešu puisēns lasa Korānu Huseina Mošejā Kairā

FOTO: EPA/AFI

Francija un Lielbritānija nolēmušas pastiprināt drošības pasākumus mošejās un citos reliģiskos objektos, šādi reaģējot uz teroraktiem Jaunzēlandē, kur piektdien apšaudēs divās mošejās nogalināti vismaz 49 cilvēki.

Francijas iekšlietu ministrs Kristofs Kastanērs piektdien tviterī paziņoja, ka, "īstenojot piesardzības pasākumus", licis reģionu prefektiem uz lūgšanu vietām nosūtīt patruļas un pastiprināt novērošanu.

Francijas prezidents Emanuels Makrons tviterī nosodījis "atbaidošos noziegumus pret mošejām Jaunzēlandē" un paudis apņēmību, ka Francija strādās ar starptautiskajiem partneriem, lai cīnītos pret terorismu.

Arī Parīzes Lielās mošejas rektors nosodījis Kraistčērčas teroraktus.

Eiropas valstu vidū Francijā ir lielākā musulmaņu kopiena. Kaut arī Francijā musulmaņu un jūdaistu lūgšanu vietas laiku pa laikam cieš vandaļu uzbrukumos, Francija nav pieredzējusi uzbrukumus mošejām ar tik lielu upuru skaitu, kā nule Jaunzēlandē.

Arī Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā policija pastiprinās patrulēšanu līdzās mošejām.

"Šorīt sirdi plosošas ziņas saņemtas no Jaunzēlandes, kur nevainīgi cilvēki noslepkavoti viņu ticības dēļ," tviterī apliecināja Londonas mērs Sadiks Hans.

"Londona ir kopā ar Kraistčērčas cilvēkiem šī šausmīgā terorakta priekšā," viņš piebilda. "Londona vienmēr godās dažādību, ko daži cenšas iznīcināt."

Hans norādīja, ka uztur ciešus kontaktus ar Londonas Metropoles policiju, kas "pastiprina drošības patruļas ap mošejām un paplašina kontaktus ar visu ticību kopienām".

Saistībā ar Jaunzēlandes teroraktiem policija aizturējusi četrus aizdomās turamos - trīs vīriešus un vienu sievieti.

Policija identificējusi šāvēju - tas ir 28 gadus vecs Austrālijas pilsonis, labējā spārna ekstrēmists Brentons Tarants.