P, 26.09.2022.

Foto un video ⟩ Uz Daugavas ledus tiek izgaismots Baltkrievijas baltsarkanbaltais karogs

Uz Daugavas ledus tiek izgaismots Baltkrievijas baltsarkanbaltais karogs
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Uz Daugavas ledus tiek projicēts Baltkrievijas karogs
Uz Daugavas ledus tiek projicēts Baltkrievijas karogs Foto: Jānis Škapars/TVNET

Atsaucoties baltkrievu demokrātiskās kustības līderes Svjatlanas Cihanouskas un iniciatīvas grupas aicinājumam, Rīgā jau sestdienas vakarā vairākas vietas izgaismotas Baltkrievijas neatkarības karoga krāsās, novēroja aģentūra LETA.

Tā, piemēram, baltsarkanbaltais karogs iemirdzējies uz Daugavas un pie Latvijas Televīzijas ēkas.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (AP) mikroblogošanas vietnē "Twitter" raksta, ka Rīgas dome kopā ar uzņēmumu "LMT" izmantoja dronu tehnoloģiju, lai izgaismotu Daugavas ledu brīvas Baltkrievijas krāsās.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) piebilst, ka Daugavas upe savieno abas nācijas. "Latvija sūta atbalstu un mīlestību brīvību mīlošajiem kaimiņiem. Tāpat kā ledus, kūst arī režīmi," viņš piebilst.

LETA jau vēstīja, ka arī svētdien līdz ar citām pasaules pilsētām Rīga piedalīsies Baltkrievijas Solidaritātes dienas akcijā, informēja Rīgas domē.

Svētdienas vakarā vairākas vietas Rīgā tiks izgaismotas Baltkrievijas neatkarības karoga krāsās, tostarp Rīgas Rātsnams un VEF Kultūras pils.

Atbalsta akcijā piedalīsies arī Ārlietu ministrija, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Latvijas Televīzija.

Rīgas domē skaidroja, ka Cihanouska uzrunājusi starptautisko sabiedrību, aicinot Baltkrievijas draugus 7.februārī paust atbalstu baltkrievu tautas cīņai par brīvību, taisnību un demokrātiju. Tāpat Cihanouska aicina piedalīties solidaritātes akcijā vairākos veidos - rīkot solidaritātes pasākumus, sūtīt vēstules politieslodzītajiem Baltkrievijā, izgaismot ēku fasādes Baltkrievijas neatkarības karoga krāsās, vai arī rakstīt ziņas un uzņemt video, tos publicējot sociālajos medijos ar tēmturi "#StandWithBelarus".

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu