"airBaltic" atsākusi apkalpes locekļu pieņemšanu darbā, viena no prasībām būs vakcinācija pret Covid-19

"airBaltic" lidmašīna.

FOTO: Ieva Leiniša / LETA

Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" pēc uzņēmuma maršrutu tīkla izmaiņām sākusi iekšējo procesu, lai atpakaļ darbā pieņemtu 20 bijušos lidojumu apkalpes locekļus, un visiem jaunajiem darbiniekiem, kuru darba pienākumi ir saistīti ar pastāvīgu kontaktu ar citiem cilvēkiem, pandēmijas laikā ir jābūt vakcinētiem pret Covid-19, pavēstīja "airBaltic" pārstāvji.

"Vairāk nekā pirms gada bijām spiesti pieņemt smagus lēmumus, tostarp par mūsu darbinieku atlaišanu. Mēs viņiem sniedzām dažāda veida atbalstu. Šodien esam tādā pozīcijā, lai darbiniekus pieņemtu atpakaļ darbā. Esam pārliecināti par nākotni un zinām, ka drīzumā atgriezīsimies uz izaugsmes ceļa, kas sniegs simtiem jaunas, augsti kvalificētas darba iespējas," pavēstīja "airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss.

Viņš piebilda, ka lidsabiedrība saņēmusi piecu zvaigžņu vērtējumu par ieviestajiem Covid-19 drošības pasākumiem un jau maija beigās vairāk nekā 70% "airBaltic" darbinieku būs saņēmuši savu pirmo Covid-19 vakcīnu.

Kopš 2020.gada pavasara lidsabiedrība kopumā atpakaļ darbā pieņēmusi 73 darbiniekus, tostarp 18 lidojumu apkalpes locekļus, kas darbu sākuši citos amatos. No jūnija 20 lidojumu apkalpes darbinieki savu darbu atsāks divās grupās. Atlase tiks īstenota, izvērtējot viņu motivāciju, kvalifikāciju un iepriekšējo pieredzi.

"airBaltic" patlaban nodarbina 1100 darbiniekus no gandrīz 30 valstīm ar dažādu pieredzi un zināšanām 16 dažādos departamentos.

Ja ziņots, ka "airBaltic" koncerns pērn strādāja ar 142,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 72% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna zaudējumi pieauga 29 reizes un sasniedza 264,6 miljonus eiro. "airBaltic" grupā ietilpst mātessabiedrība "Air Baltic Corporation" un meitasuzņēmumi SIA "Baltijas kravu centrs", AS "Aviation Crew Resources", SIA "Air Baltic Training" un SIA "Loyalty Services".

Latvijas valstij pieder 96,14% balsstiesību "airBaltic" kapitālā, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam piederošajam "Aircraft Leasing 1" - 3,86%.

Aktuālākās ziņas