Krievija izraida Igaunijas diplomātu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Igaunijas vēstnieks Maskavā Marguss Laidre otrdien izsaukts uz Krievijas Ārlietu ministriju (ĀM), kur viņam paziņots, ka Krievija izraida Igaunijas diplomātu, kuram jāatstāj Krievija nedēļas laikā, ziņo aģentūra "Interfax", atsaucoties uz Krievijas ĀM.

"Igaunijas vēstnieks Krievijā Marguss Laidre tika izsaukts uz Krievijas ĀM. Viņam izteikts stingrs protests un iesniegta nota, kurā norādīts, ka, ievērojot abpusējības principu, par "persona non grata" tiek pasludināts Igaunijas diplomātiskās misijas Maskavā darbinieks, kuram noteikts nedēļas laikā atstāt Krievijas Federācijas teritoriju," sacīts Krievijas ĀM paziņojumā.

Tajā norādīts, ka 7.jūlijā Krievija par "persona non grata" pasludināja Igaunijas ģenerālkonsulāta Sanktpēterburgā konsulu Martu Leti "saistībā ar darbību, kas nav savienojama ar diplomāta statusu".

Maskava apsūdzēja Leti spiegošanā, savukārt Tallina šīs apsūdzības noraidīja.

"Viņš tika aizturēts ar lietiskajiem pierādījumiem spiegošanas operācijas laikā. Igaunijas puse tika brīdināta, ka, ja Tallina tālāk eskalēs situāciju saistībā ar šo epizodi, tas novedīs pie neizbēgamiem atbildes soļiem," sacīts paziņojumā.

"Tomēr mūsu aicinājumi netika uzklausīti, un 15.jūlijā Igaunijas ĀM pasludināja par "persona non grata" Krievijas vēstniecības Igaunijā darbinieku," piebildusi Krievijas ĀM.

"Ierosinām Igaunijas partneriem apstāties, nesasasinat situāciju, kuru viņi jau tā ir maksimāli saasinājuši. Pretējā gadījumā sekos jauna stingra atbilde no Krievijas ĀM puses," uzsvērts paziņojumā.

Jau ziņots, ka Krievija 7.jūlijā izraidīja Igaunijas konsulu Sanktpēterburgā Martu Leti, kuru Maskava apsūdz spiegošanā. Dienu iepriekš Leti uz neilgu laiku aizturēja Krievijas Federālais drošības dienests.

Igaunijas ĀM 7.jūlijā Letes aizturēšanu nodēvēja par provokāciju.

"Martu Leti aizturēja pēc darba tikšanās Sanktpēterburgas Valsts politehniskajā institūtā. Viņu aizturēja uz pusotru stundu," pavēstīja Igaunijas ĀM pārstāve Āri Lemmika. "FDD pastrādātais ir iestudējums, apsūdzības ir nepamatotas. Tas ir vēl viens piemērs tam, ka Krievija nav ieinteresēta draudzīgās attiecībās ar kaimiņvalstīm."

15,jūlijā, atbildot uz Letes izraidīšanu, Igaunija paziņoja par Krievijas vēstniecības Tallinā diplomāta izraidīšanu.

Pasaules diplomātijā ierasta prakse ir uz diplomāta izraidīšanu atbildēt ar to pašu.