Foto ⟩ Duets Graudiņa/Kravčenoka kļūst par "Red Bull" sportistēm

Latvijas pludmales volejbola pāris Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka turpinās sadarbību nākamajā olimpiskajā ciklā, pievienojoties kompānijas "Red Bull" sportistu komandai.

2019. gada Eiropas čempiones Graudiņa/Kravčenoka šovasar Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja ceturto vietu. Graudiņa arī kļuva par Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempioni.

"Ar Tīnu runājām un nolēmām, ka viss ir labi un turpinām spēlēt kopā līdz pat Parīzei," par tuvāko ciklu piektdien notikušajā preses konferencē atzīmēja Kravčenoka.

"Nemaz negribēju šķirties no Anastasijas, turklāt šis solis nebūtu loģisks, jo esam kvalificējušās jaunās pasaules tūres elites līmenim," uzsvēra Graudiņa.

Sākot ar nākamo sezonu, Pasaules tūri kalendārā aizstās "Beach Pro Tour" turnīri, kas būs sadalīti trīs līmeņos - "Elite16", "Challenge" un "Futures". Viens no šiem turnīriem vasarā iecerēts arī Jūrmalā.

"Tagad vēl ir daudz jautājumu par jauno tūri - kā notiks un kā izskatīsies dzīvē. Ticu, ka attīstība ies uz augšu, iegūstot gan spēlētājiem, gan līdzjutējiem," teica Kravčenoka.

"Tas nav optimālākais plāns, kā attīstīties sporta veidam, jo elites līmenī spēlēs ierobežots pāru skaits. Taču skatoties tieši mūsu kā dueta perspektīvā, iegūsim, jo spēlēsim spēcīgā konkurencē," atzīmēja Graudiņa.

Graudiņa šosezon vēl spēlēs NCAA čempionātā, tāpēc plānots, ka Kravčenoka februārī dosies uz ASV, kur abas sportistes kopīgi trenēsies, lai martā piedalītos vienā no diviem "Elite 16" turnīriem Brazīlijā vai Meksikā. Maijā duets atkal apvienosies, lai gatavotos vasaras sezonai.

Abas sportistes vismaz vēl vienu gadu sadarbosies ar Brazīlijas treneri Gustavu Rošu, kurš strādā arī Graudiņas augstskolā. Tāpat komandā strādās fiziskās sagatavotības treneris Andris Eikens un statistiķis Aivis Kokins.

"Gribētu ar treneri noslēgt līgumu līdz pat Parīzes olimpiskajām spēlēm, taču viņam visu vajag ļoti rūpīgi izplānot. Viņš vēlējās redzēt, kā mums klāsies kopā vēl vienu sezonu," sadarbību komentēja Graudiņa.

Kopš vasaras NCAA atlēti, tajā skaitā Graudiņa, var slēgt sponsoru līgumus ar kompānijām, tādējādi Latvijas duets nonācis "Red Bull" paspārnē.

""Red Bull" viņu virzienā skatījās jau pēc uzvaras Eiropas čempionātā, taču Tīna kā studentu sporta pārstāve nevarēja slēgt līgumus ar sponsoriem. Šo sadarbību oficiāli uzsākam tikai tagad, taču sarunas bija jau pirms tam. Pati lielākā priekšrocība ir tā, ka viņas ir jaunas, jo "Red Bull" koncentrējās darbam ar jauniem sportistiem. Lai no tāda tirgus kā Latvija kļūtu par "Red Bull" sportistu, jābūt patiešām izcilām spējām. Līgums ir noslēgts uz diviem gadiem, bet tā summa ir konfidenciāla informācija," skaidroja sportistu menedžeris Edgars Buļs.

Tikmēr Latvijas Volejbola federācijas padomes loceklis Andris Blaka atklāja, ka šobrīd norisinās sarunas, lai noslēgtu līgumu ar starptautisko federāciju un nākamos trīs gadus Latvijā norisinātos augstākā līmeņa - elites - turnīri.

"Gribētu tur redzēt ne tikai Anastasiju un Tīnu, bet arī vēl kādus duetus, kuriem varētu piešķirt rīkotāju speciālos ielūgumus. "Volleyball World" ir lielas ambīcijas no vienkārši sporta pasākuma to padarīt par izklaidi. Sagaidāms, ka tam būs lielāka mediju ažiotāža nekā iepriekš," stāstīja Blaka.

No Latvijas sportistēm kā pirmā sezonu uzsāks Kravčenoka, kurai jau janvāra sākumā Dohā gaidāms "King of the Court" finālturnīrs, kurā viņa spēlēs kopā ar austrālieti Fību Belu.

Redaktors iesaka