Tukuma novadā BMW vadītājs mapē nodod policistam 30 eiro kukuli

LETA
Tukuma novadā BMW vadītājs mapē nodod policistam 30 eiro kukuli
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Valsts policija. Ilustratīvs attēls.
Valsts policija. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Trešdien Tukuma novadā aizturēts ātruma pārkāpējs, kurš, izvairoties no atbildības, mapē nodevis policistam paredzēto 30 eiro kukuli, ziņo Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa.

Sākotnējā informācija liecina, ka trešdien Tukuma novada Tumes pagastā, uz Ventspils šosejas, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu tika apturēts automašīnas "BMW 730" vadītājs, kurš brauca ar ātrumu 119 kilometri stundā (km/h) vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h. Pēc apliecinājuma aizpildīšanas transportlīdzekļa vadītājs mapē ielika 30 eiro un naudu nodeva policistam.

Par minēto faktu pret autovadītāju tika sākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonām. Tāpat sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu un piemērots naudas sods 40 eiro.

Likumsargi atkārtoti vērš uzmanību, ka Krimināllikumā par kukuļdošanu paredzētie sodi ir īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs, naudas sods vai brīvības atņemšana no pieciem līdz desmit gadiem. Par katru individuālo gadījumu soda apmēru spriež tiesa.

Tāpat policija uzsver, ka uzskats, ka neliela ātruma pārsniegšana nenodara neko ļaunu, ir maldinošs, jo arī ātruma pārsniegšana par desmit līdz 20 km/h bieži vien var būt nāvējoša ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu