FOTO ⟩ Izskanējis leģendārās grupas "Menuets" 55. jubilejas tūres atklāšanas koncerts

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Ar stāvovācijām pagājušās piektdienas vakarā Jelgavā, brīvdabas koncertzālē " Mītava", izskanēja leģendārās latviešu grupas "Menuets" 55. jubilejas tūres atklāšanas koncerts.

Skatītāji līdzi dziedāja visu laiku populārākās un tautā iemīļotās "Menuets" dziesmas - "Viņi dejoja vienu vasaru", "Alvas zaldātiņi", "Dzeguzes balss", "Balāde par Johanu", "Dziesma, ar ko tu sāksies", "Četri balti krekli", u.c.

Nākamais tūres koncerts notiks 29. augustā Dzintaru koncertzālē Jūrmalā un vēlāk rudenī koncerti citviet Latvijā.

Neapšaubāmi, grupa "Menuets" ir viena no slavenākajām Latvijas rokgrupām, kura kļuva populāra kā komponista Imanta Kalniņa mūzikas izpildītāja, turklāt šobrīd "Menuets" uzskatāma par vecāko grupu Latvijā.

"Menueta" pirmā uzstāšanās notika 1968. gadā, kopā sanākot sešiem Jūrmalas skolēniem, kad brāļi Sējāni un Bartaševici kopā ar domubiedriem sāka kopīgus mēģinājumus rokmūzikā.

Grupā "Menuets" joprojām muzicē Inese Pabērza, Adrians Kukuvass, Baiba Jagere, Normunds Puriņš, Juris Sējāns, Leons Sējāns, Raimonds Bartaševics un Ikars Ruņģis.

Viks (dzejnieks Viktors Kalniņš), sagaidot "Menueta" lielo jubileju, teic: "Par viņu gadiem labāk nerunāsim. Tas ir tāpat, kā uz skatuves redzēt dzīvus "Rolling Stones""." Un viņam ir simtprocentīga taisnība!

Pazīstamā radiožurnāliste Lia Guļevska un dziedātāja Adriana Kukuvasa māsa "Menuetam" veltītajā grāmatā "Piever acis, un atkal kā toreiz", kas nāca klajā pirms piecpadsmit gadiem (2008. gadā), saka: "Lokālā mērogā "Menuets" ir kļuvis par latviešu "bītliem". Tā suģestējošā iedarbība nav skaidrojama ar vārdiem, bet meklējama katram savā sirdī. Pirms divdesmit gadiem skatuves priekšā lēkāja piecgadīgie, kurus uz koncertu bija līdzi paņēmušas mātes vai vecmāmiņas. Šobrīd jau viņi paši, rokās vienojušies, dzied "Menuetam" līdzi, bet skatuves priekšā lec viņu bērni."

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu