Veselības ministrs: Visus palestīniešus un libāņus nedrīkst saukt par teroristiem (3)

LETA
Veselības ministrs Hosams Abu Meri
Veselības ministrs Hosams Abu Meri Foto: Valsts kanceleja, Ieva Leiniša

Neskatoties uz aktuālajām norisēm Tuvajos Austrumos, "nedrīkst likt visus vienā bļodā" un teikt, ka visi palestīnieši vai libānieši ir teroristi, jo tā nav, ceturtdien Latvijas Radio uzsvēra veselības ministrs, Libānā dzimušais Hosams Abu Meri (JV).

Komentējot oktobra sākumā aizvadīto tikšanos ar Palestīnas ārlietu un diasporas ministra vietnieci Amalu Džādū, ministrs norādīja, ka tā bijusi formāla. Viņš vērsa uzmanību, ka Latvijā ir daudz ārvalstu studentu, iespējams, starp tiem ir arī palestīnieši, un lielākā daļa no tiek mācās Rīgas Stradiņa universitātē.

"Es arī te mācījos pirms 30 gadiem, un tur bija arī palestīnieši un citi no arābu valstīm. Viņi mācījās kopā ar mani, jo te ir laba izglītības sistēma un mūsu ārsti ir pieprasīti visā Eiropā," skaidroja Abu Meri.

Ministrs arī uzsvēra, ka Latvijai ir diplomātiskas attiecības ar Palestīnas pašpārvaldi, kurai neesot nekāda saistības ar teroristisko grupējumu "Hamas". Pēc viņa vārdiem, starp Palestīnas pašpārvaldi un "Hamas" ir militāra sadursme, proti, viņi esot ienaidnieki.

Līdz ar to šobrīd, kamēr starp Latviju un Palestīnas pašpārvaldi pastāv diplomātiskas attiecības, nav nekāda pamata teikt, ka ministrs nedrīkst tikties ar šīs valsts pārstāvjiem.

"Nekad Latvija nav atbalstījusi sadarbību ar, piemēram, teroristiskām organizācijām. Es personīgi nosodu "Hamas" teroraktu Izraēlā - tas nav normāli un pieņemami. Es vienmēr būšu par mieru starp Izraēlu un arābu pasauli, un es esmu laimīgs, ka pēdējos divos gados starp tām notika dialogs. Ceru, ka tuvākajā laikā miers tiks atjaunots," sacīja Abu Meri.

Jau ziņots, ka Abu Meri 5.oktobrī, pirms "Hamas" veiktā uzbrukuma Izraēlai, tikās ar Palestīnas ārlietu un diasporas ministra vietnieci Amalu Džādū, aicinot Palestīnas iedzīvotājus studēt un strādāt Latvijā.

"Apvienotais saraksts" prasījis veselības ministram sniegt atbildes uz vairākiem jautājumiem, tajā skaitā, vai "aicinājums Palestīnas iedzīvotājiem doties uz Latviju studēt un strādāt ir balstīts Evikas Siliņas (JV) valdības imigrācijas un nodarbinātības politikas pamatnostādnēs".

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu