FOTO Milda Durbes jūras ērgļu ligzdā joprojām sēž viena. Viņu atkal traucējis svešais ērglis

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Durbes jūras ērgļi/"Facebook"

Otrdienas, 13. aprīļa, rītā konstatēts, ka Durbes jūras ērgļu ligzdā Milda vēl joprojām viena pati perē olas un tās sargā no sveša ērgļa. Svešinieks atkal ieradies viņu traucēt, novērots tiešsaistes kamerā. 

Tiešraides skatītāji platformas "Facebook" grupā "Jūras ērgļi Durbē" ziņo, ka svešinieks ligzdā ielidojis plkst. 7.17 no rīta, bet drīz pēc tam aizlidojis.

Skatītāji norāda, ka svešais ērglis vēlāk atgrizies, ap plkst. 9.17 no rīta ielidojot ligzdā blakus kokā un pēc tam pārvācoties uz blakus egles galotni. Ērglis Mildas ligzdas apkārtni pametis plkst. 9.31.

Foto: Durbes jūras ērgļi/"Facebook"

Jau ziņots, ka 13. aprīļa rītā konstatēts, ka Durbes jūras ērgļu ligzdā Hugo neieradās pie Mildas. Hugo visas dienas garumā tā arī neieradās ligzdā.

Par situāciju nobažījušies arī tiešraides skatītāji, cerot, ka Hugo atgriezīsies. Tāpat skatītāji satraucas par Mildu un olām, kuras viņa silda.

Milda 14. aprīļa plkst. 15.55.
Milda 14. aprīļa plkst. 15.55. Foto: Ekrānuzņēmums no video.

23. martā ziņots, ka Durbes jūras ērgļu ligzdā izdēta pirmā ola. 

Tiešraide: Jūras ērgļu ligzda Durbē, Kurzemē

Kā liecina informācija Latvijas Dabas fonda mājaslapā, šī ligzdošanas teritorija zināma tikai kopš 2014. gada, kad tika atrasta pirmā šī pāra ligzda, kas bija uzbūvēta cirsmā atstātā priedē.

2014. gadā ērgļu pāris ligzdoja ļoti sekmīgi – tā bija viena no četrām šai gadā zināmajām jūras ērgļu ligzdām Latvijā, kurās tika izaudzināti trīs mazuļi. 2015. gadā ērgļi nolēma pārcelties uz jaunu ligzdu un sāka to būvēt netālu esošas vecas egles galotnē, ko savulaik nolauzis vējš vai sniegs. Lauzuma vietai apkārt apauguši vairāki zari, kas veidoja ligzdas būvēšanai piemērotu žākli aptuveni 25 metru augstumā.

Kamera uzlikta vienā no galotnes zariem janvāra nogalē - laikā, kad ligzdas būvēšana bija tikko sākta, tā dodot retu iespēju vērot jaunas ligzdas būvēšanas procesu. Līdz šim kameras liktas galvenokārt pie jau vairākus gadus apdzīvotām jūras ērgļu ligzdām.

Ligzda interesanta ar to, ka ir būvēta eglē, jo egles jūras ērgļi ligzdošanai izvēlas reti. Šī ir tikai ceturtā līdz šim Latvijā zināmā eglē būvētā ligzda. Aptuveni puse no visām jūras ērgļu ligzdām tiek būvēta priedēs, trešā daļa – apsēs un mazākā skaitā arī bērzos, melnalkšņos un ozolos.

Eglēs ligzdas parasti tiek būvētas tieši uz šādām nolauztām galotnēm un parasti atrodas augstu virs zemes. Augstākā zināmā jūras ērgļu ligzda Latvijā atrodas Ķemeru nacionālā parka teritorijā 31,5 metrus virs zemes un arī ir būvēta eglē.

Novērošanas sistēmu pie šīs ligzdas izvietot palīdzēja Jānis Rudzītis (SIA „Rewind”, sistēmas konfigurēšana) un Ģirts Strazdiņš, tās uzturēšanā ir palīdzējuši Māris un Leo no Dabasdati.lv foruma, kā arī Leks van Drongelens (Lex van Drongelen) un un Jelle Lips.

Datu pārraidi 4G tīklā nodrošina LMT.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu