Mierīgie iedzīvotāji «Islāma valsts» kontrolētajā Rakas daļā atrodas smagā situācijā (19)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/Scanpix

Mierīgie iedzīvotāji džihādistu grupējuma «islāma valsts» kontrolētajā Rakas pilsētas daļā saskaras ar lielām problēmām saņemt medicīnisko aprūpi, otrdien paziņoja humānās palīdzības organizācijas.

«Pacienti mums stāsta, ka Rakas pilsētā iesprostots liels skaits slimu un ievainotu cilvēku, kuriem ir maza vai nekāda piekļuve medicīniskajai aprūpei un mazas izredzes pamest pilsētu,» pavēstīja starptautiskās medicīnas labdarības organizācijas «Ārsti bez robežām» («Medecins sans frontieres», MSF) koordinatore Sīrijas ziemeļos un Turcijā Vanesa Kramonda.

Pēc viņas teiktā, daži pacienti, kuriem izdevies bēgt no Rakas, pastāstījuši, ka vienīgais veids, kā tikt ārā no pilsētas, ir kontrabandas ceļā.

ANO Humāno jautājumu koordinācijas birojs (OCHA) paziņojis, ka Rakā joprojām iesprostoti no 20 000 līdz 50 000 cilvēku, kuriem draud tādu slimību kā holēra un hepatīts epidēmija.

OCHA piebilda, ka līdz šim kopš 1.aprīļa savas mājas pametuši vairāk nekā 200 000 cilvēku, no tiem 32 510 kopš jūnija.

Kā pagājušajā nedēļā pavēstīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija «Syrian Observatory for Human Rights» (SOHR), ASV atbalstītā Sīrijas kurdu un arābu alianse džihādistu grupējumam «islāma valsts» atkarojusi pusi Rakas pilsētas teritorijas.

Sīrijas Demokrātiskie spēki (QSD) jau vairākus mēnešus cenšas džihādistiem atkarot Sīrijas ziemeļdaļas pilsētu, kas iemantojusi bēdīgu slavu kā «Islāma valsts» «kalifāta» galvaspilsēta.

QSD «tagad kontrolē 50% Rakas pilsētas, neraugoties uz «Islāma valsts» sīvo pretestību,» sacīja SOHR vadītājs Rami Abderrahmans.

Rakas operācijā QSD atbalsta ASV vadītās koalīcijas kara aviācija un padomnieki, turklāt QSD no koalīcijas saņem militāro tehniku un bruņojumu.

Vairākus mēnešus pēc tam, kad bija sākts uzbrukums, QSD 5.jūnijā iegāja pilsētā. Kopš tā laikā QSD kaujinieki atkarojuši džihādistiem arvien jaunas teritorijas un pietuvojušies pilsētas centram.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem.

Atbilstoši jaunākajām sīriešu aktīvistu aplēsēm karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 320 000 cilvēku.

Komentāri (19)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu