Jauna informācija par mīklaino Nika Elekša nāvi Siguldā

Siguldas policija izmeklē autosportista Nika Elekša nāves apstākļus pagājušās nedēļas nogalē. Aculiecinieku versijas par tā vakara konfliktu atšķiras un daudzas notikušā detaļas joprojām ir neskaidras, tāpēc bojāgājušā puiša ģimene centīsies tās noskaidrot, algojot neatkarīgus ekspertus, vēsta raidījums "Degpunktā".

"Tad, kad viņi ārā kāvušies, tad durvis bija aizslēgtas, lai nevar neviens traucēt. Kāda no ballītes dalībniecēm ir redzējusi, ka mans dēls aizsargājās ar solu, jo tas vīrietis esot bijis ļoti liels un muskuļots. Mans dēls bija ļoti trausls, bez pieredzes kautiņos," ar asarām acīs raidījumam stāsta Nika mamma Sandra.

Arī Siguldas pašvaldības policija apstiprina, ka jubilejas svinībās piedalījušās amatpersonas.

"Šajā privātajā pasākumā ir piedalījušies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvji. Tā ir oficiāla informācija. Bet par Valsts policijas vai pašvaldības policijas pārstāvjiem, šādu ziņu nav," raidījumam norāda Siguldas pašvaldības policijas priekšnieks Māris Riekstiņš.

Liecinieku versijas par dūru cīņas gaitu atšķiras un tuviniekiem ir grūti saprast patieso notikumu gaitu.

"Man ir ļoti lielas aizdomas, ka šie cilvēki grib sadarboties, grib mainīt liecības, grib apiet taisnību. Katrs runā citādi.

42

Esot dažādas versijas – ka ir iekāpts mašīnā, ka ir izsaukta speciāli mašīna Nikam un viņš ir aizbraucis mājās. Kāds kaut ko stāsta, ka ir redzējis, ka mans bērns ir iekāpis tieši kopā ar kautiņa otru dalībnieku vienā mašīnā," "Degpunktā" norāda Nika mamma.

Niks pēc konflikta nozudis. Puisi pēc ilgstošas meklēšanas atrada guļam kādas privātmājas pagalmā bez dzīvības pazīmēm.

Nika mamma Sandra uzskata, ka policija, kas ieradās pirtī īsi pēc kautiņa, nepildīja savus pienākumus.

"Netika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Man ir ļoti grūti teikt kāpēc, par to es arī esmu ļoti lielā šokā. Viss tas man liekas ļoti liela mistika," sižetā saka Sandra.

Valsts policija esot informēta, ka Nikam bija nodarīti miesas bojājumi, taču viņš pats esot atteicies gan no mediķu palīdzības, gan arī iesnieguma rakstīšanas par notikušo.

"Likums tālāk neparedz, ka personu varētu piespiedu kārtībā uzņemt savā automobilī  un nogādāt pie mediķiem," saka Riekstiņš.

Nika Elekša tuvinieki gan ar nepacietību gaida policijas ekspertīzes rezultātus. Oficiālā versija vēsta, ka puisis miris vienkārši nosalstot, taču radiniekiem ir aizdomas, ka strīdā gūtie miesas bojājumi bijuši smagāki.

Piederīgie šobrīd vāc līdzekļus, lai algotu neatkarīgus izmeklētājus, ziņo "Degpunktā".

Portāls "Apollo" arī novēroja, ka cilvēki aktīvi dalās sociālajā tīklā "Facebook" ar bildi, kur norādīts nelaiķa māsas konts, lūdzot sabiedrību ziedot advokāta un izmeklēšanas izdevumu segšanai.

Video: Raidījuma "Degpunktā" sižets