Pk, 7.10.2022.

Izvērtēs bijušā policista sociālajos tīklos paustos izteikumus pret "Re:Baltica" darbiniekiem

LETA
Izvērtēs bijušā policista sociālajos tīklos paustos izteikumus pret "Re:Baltica" darbiniekiem
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Datora klaviatūra. Ilustratīvs attēls.
Datora klaviatūra. Ilustratīvs attēls. Foto: AFP / Scanpix

Valsts policija (VP) izvērtēs kāda bijušā policista sociālajos tīklos paustos izteikumus pret Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" darbiniekiem, noskaidroja aģentūra LETA.

Kāds bijušais likumsargs sociālajā tīklā "Facebook" tika ierakstījis: "Tās Re padlas ir reāli jāapsit ar sūdainu koku, kā trakus suņus." VP Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA apliecināja, ka minētie izteikumi ir nonākuši policijas redzeslokā un šī informācija nodota likumsargiem pārbaudei.

Starp bijušās VP amatpersonas ierakstiem "Facebook" atrodams arī attēls, kurā "Re:Baltica" dibinātāja Inga Spriņģe attēlota nacistu uniformā, novēroja LETA.

Jau ziņots, ka šī nav pirmā reize, kad "Re:Baltica" saskāries ar līdzīgām situācijām. Pērn ar rupjiem zvaniem žurnālistiem un viņu tuviniekiem, kā arī ierakstiem sociālajos medijos kāds vīrietis ilgstoši terorizējis pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" redakciju, līdz kādu dienu vajātājs ar sēru vainagu un nenoskaidrotu šķidrumu ieradies redakcijā. Tad žurnālisti vērsušies policijā. Par "Re:Baltica" gadījumu tika sākts kriminālprocess par vajāšanu. Cilvēks, pateicoties asiem izteikumiem interneta platformās, jau iepriekš bijis policijas redzeslokā.

Situācija ar "Re:Baltica" pērn piesaistīja arī augstu amatpersonu uzmanību. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) bija izdevis rezolūciju iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV) un par mediju politikas jomu atbildīgajam kultūras ministram Naurim Puntulim (VL-TB/LNNK), aicinot kopīgi strādāt pie risinājuma situācijām, kad žurnālistiem tiek izteikti draudi viņu profesionālās darbības dēļ.

Ņemot vērā minēto pērn nogalē VP paziņoja, ka tā turpmāk nodrošinās kontaktpersonu, pie kuras žurnālisti jebkurā diennakts laikā varēs vērsties, ja radīsies aizdomas par iespējamiem draudiem, kā arī sola uz saņemto informāciju operatīvi reaģēt.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu