P 12.04.2021.

Lietuvā aizdomās par korupciju aiztur medicīnas iestāžu darbiniekus

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Mailiis Ollino/

Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests (STT) aizdomās par iespējamu korupciju veselības aprūpes sistēmas publiskajos iepirkumos aizturējis Viļņas klīniskās slimnīcas un galvaspilsētas Šešķines rajona poliklīnikas vadītājus un darbiniekus, kā arī medicīnas iekārtu piegādātāja "Limeta" vadītājus, trešdien vēsta Lietuvas sabiedriskās raidorganizācijas ziņu portāls "Lrt.lt".

Pēc telekanāla LNK informācijas, aizturēti kopumā vismaz 20 cilvēki - ārstniecības iestāžu vadītāji, ārsti un tehniskie darbinieki, bet tiesībsargājošās iestādes interesējas arī par Klaipēdas, Radvilišķu un Utenas poliklīnikām, Ķēdaiņu slimnīcu un kompānijām "Graina" ir "Farmneta". Savukārt "Lrt.lt" ziņo par kratīšanu Visaginas slimnīcas direktora kabinetā.

STT norāda, ka izmeklē iespējamus likumpārkāpumus "dažādu veselības aprūpes iestāžu veiktajos medicīnas iekārtu un palīglīdzekļu publiskajos iepirkumos" un šobrīd veic procesuālās darbības visā Lietuvā, bet informāciju par aizturētajiem pagaidām nekomentē, lai nekaitētu izmeklēšanai.

Kā liecina Centrālā publisko iepirkumu portāla dati, uzņēmumi "Limeta" un "Graina" uzvarējuši desmitos iepirkumu dažādās Lietuvas medicīnas iestādēs.